Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapest vagy Szeged vagy...

Budapest vagy Szeged vagy Debrecen, és környékük. Hol jobb egyetemistának lenni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetemistának mindenütt jó lenni.

De talán Budapestet mondanám olyan szempontból, mert az a főváros.

2012. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én meg Szegedet mondanám! :))
2012. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bensdorp ***** válasza:
81%
Szeged a legszebb, legkellemesebb hely. Budapest viszont a főváros: minden, de minden megtalálható benne, rengeteg lehetőség, Magyarország közepe minden szempontból. Nagyon megéri ott eltölteni pár évet az életedből, amire az egyetem kiválóan alkalmas - később családot ott már nem alapítanék (ahhoz rettentő egészségtelen, koszos és vad, ha pedig a külső kerületekbe költözöl, a fél életedet utazással kell töltened). De mindenképp érdemes figyelembe venni a lakhelyedet, hiszen pl. Zalaegerszegről az ország keleti felébe járni nem jó döntés, sem anyagilag, sem az igen értékes időd miatt.
2012. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Debrecent nem ismerem, Budapesten viszonylag gyakran járok barátom miatt, és Szegeden tanulok.

Imádom:) Szép, viszonylag tiszta, nem túl nagy, nem túl kicsi, igazi diákbarát város. Nem cserélném le Bp-re, az tuti:)

2012. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én Szegedet javaslom. Éltem már több helyen, Erdélyben 9 évet, Szegeden 18 évet, Székesfehérváron 3 évet, Gárdonyban egy kicsit, de a legjobb Szeged volt. Ott voltam főiskolás és imádtam. Tiszta, rendezett, felújított város, és az emberek is sokkal kedvesebbek, mint a Dunántúlon.
2012. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megjártam mind a három várost; Debrecenben nőttem fel, Szegeden voltam alapképzésen, Budapesten végzem a mestert. Szerintem Budapest vagy Szeged! Ez a két hely van a fiatalokra szabva, tehetség kell hozzá, hogy unatkozz. Színes, pezsgő, mozgalmas, hangulatos, igazi nagyvárosok. Debrecent, bár szülővárosom, ezért tisztelem, de soha nem tudtam megszeretni és alig vártam, hogy elkerüljek. Egy szó jellemzi a legjobban az egész város hangulatát: UNALOM! Mindenből az idegesítő csend és a mozdulatlanság, tespedtség árad. A belvárosban egy-két utca a szép és a Nagytemplom, ezen kívül semmi nincs. És a falra másztam attól, amikor még csak este nyolc volt, de már a Piac utcán egy lelket nem lehetett látni, minden sötét volt és zárva volt, csak az a rohadtul nyomasztó alföldi szél bolygatta meg az utcát, ami hozzátartozik a városhoz. Fel nem tudom fogni, hogy hol van az a 207 ezres lakosság! A 80 ezres Szolnokon nagyobb élet van, ha oda mentünk át bulizni, sokkal jobban városban éreztem magam.

Szóval szerintem Debrecen ideális hely, ha nyugdíjas vagy és csendre vágysz, mivel az egész város olyan mint egy bazi nagy öregek otthona. Ellenben ha igazán ki akarod használni a fiatalságod, akkor Budapest vagy Szeged!

2013. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!