Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Totál ideg vagyok.

Mit csináljak? Totál ideg vagyok.

Figyelt kérdés

Záróvizsga előtt vagyok és már túltanultam magam, pedig még van egy csomó tételem. Ti hogy győzitek le a feszültséget vizsgaidőszakban?

Pihenni sem merek mert az a tanulástól vesz el :S


2012. febr. 12. 16:42
 1/8 anonim válasza:
100%
Ne görcsölj, akkor úgy is elfelejted. Ha a kimaradt tételekre nem marad időd, akkor legalább csak 1x olvasd át őket. Egyébként nekem egy okos tanárom azt mondta vizsga előtt, hogy az a jó, ha a fejekben káosz van vizsga előtt egy nappal, utána úgy is meglesz a dolog. Nekem bejött, sok sikert! ;)
2012. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Postitre kiírtam a pár legfontosabb dolgot a tételről amit már elméletileg megtanultam, majd végig ragasztottam velük a lakást, és ha néha elmentem mosogatni, fürdeni, stb. ránéztem, és vigiggondoltam, hogy mit tudnék mondania tételről, és megnyugodtam, amikor érzetem, hogy megy.Nagyon jó lenne továbbá, ha lenne valaki aki kikérdezné.Ilyenkor nagyon nehéz bűntudat nélkül pihenni, de akkor is muszáj, legalább mára tedd félre.Fürödj le, sétálj egyet, nézz tv, egyél valamit.És ma pihenj és nyugodj meg.Egyébként nincs recept, ezen a szörnyűségen mindenki végigmegy:(
2012. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Tudod, te vagy a világon a 20 milliárdodik diák, akinek záróvizsgája van, volt, vagy lesz. Mind túlélte. Nem lehet túltanulni magadat. Tartsál egy kis szünetet, aztán kezd elölről.
2012. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem tegnap fejeződött be, mennyire átérzem...:-S

Én mindig arra gondolok, hogy már nincs sok. Minden napra kitűzöm a célt azon felül sose hajtom magam. Mindig vizsga előtt pár nappal (1-2) már tudom az anyagot nagyjából, hogy legyen időm ismételni. CSak így tudom megőrizni a nyugalmamat.

Gondolj arra, hogy menni fog, ahogy eddig is. HA ez a záróvizsgád, nem ez az első vizsgaidőszakod! jó lesz.

Sok sikert

2012. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bánomisén ***** válasza:
Ha nem pihensz, az vesz el a tanulástól. Kipihenten sokkal jobban fog az agyad. Menj el kocogni vagy kondizni vagy csak sétálni és szellőztesd ki a fejed, vagy ülj be egy barátoddal valahova egy kólára beszélgetni, ne gondolj a tananyagra. Utána jobban fog menni a tanulás, nem fogod érezni a kiesett időt.
2012. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én azt szoktam csinálni, hogy megnézem hány tétel és hány nap van. Ezután szépen beosztottam a napokra, úgy, hogy az utolsó napra már ne maradjon. Így mindig csak annyit tanultam, ami az adott napra elő volt írva. Ez nálam működött. Igaz, hogy minden vizsga előtt úgy mentem be, hogy semmit sem tudok. De ahogy kihúztam, rögtön jöttek a gondolatok. Utolsó nap a vizsga előtt pedig szerintem már nem érdemes tanulni, akkor ki kell pihenned magad, hogy másnap fogjon az agyad.
2012. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 borcsi02 válasza:
100%

Naponta és óránként muszáj(!!!) szünetet tartani,hogy kicsit leülepedjenek a tanultak!

Én óránként 10 perc szünetet tartok,ezalatt kicsit zenét hallgatok,megnézem a maileket,tévézek,esetleg pihentetem a kifolyt szemem..:)

Ha nem állok le óránként,akkor délután tartok egy másfél-két órás szünetet,teljesen kikapcsolok,közben eszem is valamit,feltöltődöm az estére.Nem hiszem,hogy a regenerálódásra szánt idő elvesztegetett lenne,de erre én is csak idővel jöttem rá.

Ha úgy érzed,hogy túltanultad magad,muszáj pihenni,mert ez nem a tanulástól veszi el az időt,hanem a későbbi tanulást könnyíti meg.Ha amúgy sem fog az agyad,úgysem tudnál tanulni,ez tény.Nekem is volt,hogy 3 órát ültem 2 oldal felett,és képtelen voltam megjegyezni.

Még annyi,hogy kávé helyett zöld teát igyál,sokat,ez folyamatosan szinten tart,nem csak felpörget és aztán kicsinál!Sok sikert!

2012. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nektek, kipróbálom amit írtatok, mert ez a hajrá már kezd az agyamra menni :S Sokkal rosszabb valahogy mint egy sima vizsgaidőszak, de hát ezt tudjátok ti is :)
2012. febr. 12. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!