Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtási eljárás folyik...

Végrehajtási eljárás folyik ellenem 2008.10. 08. dátummal. A befizetendő összeg 225. 000 Ft, diákként ez elég sok. A tartozás befizetetlen telefonszámla. Mi a teendő ilyen esetben? Részlefizetést lehet kérni? Üdvözlettel

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
igen, lehet részletfizetést kérni, még a konkrét végrehajtás szakában is - tehát, amikor a végrehajtó elkezdené pakolni a cuccokat, kérelemre ott helyben dönthet arról, hogy ad- e részletfizetési lehetőséget.
2008. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A végrehajtó nem dönthet részletfizetés megítéléséről. Mint, ahogy a nevében is benne van, adott határozatot VÉGREHAJT. Nem mérlegel, nem kedvezményez, egyszerűen a dolgát végzi. A hitelezőt próbálja kielégíteni. A végrehajtó NEM ad részletfizetési kedvezményt. Azonban, ha jelzik a végrehajtónak a részletfizetési igényt, akkor ő a hitelezővel ezt egyezteti, és ha a hitelező engedi a részletfizetést, akkor a végrehajtó a végrehajtást a részletfizetés teljesülése esetén felfüggeszti. Amúgy nem szerencsés végrehajtási szakaszban már részletfizetést kérni, mert ott már nincs mérlegelési jogkör a kamat, költség behajtásával kapcsolatosan - a végrehajtás költségei a hitelezői igény előtt jelentkeznek...
2008. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már késő akármit tenni. Időben kellett volna gondolkodni. A 225-ben benne van a végrehajtó díja is? Mert az bizony nem kétfillér.

Ha teheted, vegyél fel hitelt, és fizesd ki.

Amúgy van min bahajtaniuk? Úgy értem, hogy pl. lakás, autó, ingóságok stb.?

Egyszer én örököltem egy szép kis behajtást, úgyhogy esetleg tudok tippeket adni.

2008. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!