Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécset sok diák van a szomszéd...

Pécset sok diák van a szomszédos országokból?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy sok albán van ott, én remélhetöleg szeptemberben egyetemen kezdek ott (Pécset), és szeretném tudni.

Mert azon kivül hogy magyar lányok irányt érdeklödök (külföldön nöttem fel), sok yugoszlávot megismertem, és érdekes egy nép. Szóval ha vannak horváth, szerb vagy bosnyákok ott, az egy nagy plusz..


Azért gondolom, mert azért közel van, ha esetleg ezért is sokan ott tanulnak?


Vagy esetleg ha simán átjönnek bulizni..


2012. febr. 17. 01:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kár akkor nem ugyan azon a szakon..
2012. márc. 10. 00:08
 12/16 anonim ***** válasza:
Miért,te milyen szakon tanulsz/tervezel tanulni?
2012. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

építész-mérnökin,

de persze ki tudja, talán valami bulin összefutunk, ;)

2012. márc. 12. 15:52
 14/16 anonim válasza:

Pécsett leginkább német és horvát kisebbség él. De nem nagy ördöngösség amennyire szerintem gondolod. Többségüknél le sem vágnád hogy ő most éppen nemzetiségi horvát vagy német. Effektíve horvát vendégdiák nagyon kevés jön. Leginkább ők valszeg horvátországi magyarok, illetve nagyon sok vajdasági magyar tanul Pécsett. Mint írták előttem is külföldiekkel leginkább az orvosin fogsz találkozni, vagy egy-kettővel a közgázon.


Albánokról én sem hallottam nagyon. Persze van egy kettő, de nem jellemző. Régen volt egy albán gíros-os a Király utcában de kb ennyi.


U.i:

A kommunikációs kommentelőt előre sajnálom :(

2012. márc. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pécsen nagyon jó az egyetemi oktatás. Különösen az orvosin. Így rengeteg diák jön ide. Az élmény, a jó oktatás, ismerkedés, nyelvtanulás lehetősége mellett olcsónak is találják az egészet. Nemcsak Pécsen, hanem Pesten vagy Debrecenben is rengetegen vannak. Mellesleg Erasmus Programmal is jönnek ide mindenhonnan 1-2 félévre. Jót tesz az egyetemnek, a városnak és az országnak is, mindenekelőtt azért, mert FIZETNEK!!!
2012. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na meg Szegeden is vannak külföldi hallgatók
2016. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!