Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel?! Ki mit gondol róla?

Diákhitel?! Ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
Fix kamatú? mennyivel kell majd havonta törleszteni? pár tanács a diákhitellel kapcsolatban?! :)

2012. febr. 18. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Én csak annyit tanácsolnék, hogy ha van eszed, ne vegyél fel diákhitelt.
2012. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért ne?
2012. febr. 18. 14:19
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert úgy fogod kezdeni az életedet, hogy durván el vagy adósodva. Nem kívánom senkinek.
2012. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

első okos hozzászóló...


Gondolom anyuci, apuci tolja a lóvét... :-/


Ha teheted ne vedd fel (anyuci-apuci kiköhögi), ha nem, akkor nincs más ráció (szv. a kérdés nem releváns). A hitelek közül a legkorrektebb..., de akkor is hitel, amit bizony nyögni kell--kamatostól...


Évente kb. 90ezres kamattal számolj (azaz ennyit mintha a kútba dobnál), - nem csökken az adósságod.


A havi díj ha jól tudom, most 5-6000ft körül mozog. Ez viszont csak azt jelenti, hogy évente -100ezer forint plusz jön megint...


Ha csökkenteni akarod évről évre, akkor saját számításaim szerint kb. 10e-12e. ft-tól felfele kell törlesztened.


Ajánlatos minél előbb lezárni - azaz inkább zsíros kenyér az első évben, mint széthúzva 6-8évig törlesztgetni.

Nagy előnye a még így is kedvező kamatozása, és h. nem b*sznak ki automatice, ha a törlesztési idő előtt tudod esetleg visszaadni...

2012. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A diákhitelt ráterhelhetik ingatlanra?
2012. febr. 18. 14:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Tévedésben élsz kedves utolsó válaszoló. Képzeld, elsőéves vagyok az egyetemen. Nyáron dolgoztam, nem is keveset, összejött egy kis tartalék. Ősztől kollégiumos vagyok a magas felvételi pontszámom miatt, az sem egy megterhelő összeg. Azóta már második féléves vagyok, szintén kollégium és ösztöndíj, emellett heti 2 alkalommal vállalok diákmunkát, így egész szépen meg tudok élni. Persze, anyuci-apuci is támogat, de azt idáig nem kellett elköltenem, jó lesz tartaléknak.


Először gondolkozz el ezen, nem mindenki lehet olyan gazdag, mint te.

Puszi

2012. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor éri meg felvenni, ha olyan szakon tanulsz, amivel gyorsan, magas kezdő fizetésel el lehet helyezkedni. Ha pl 300+ keresel, meg sem érzed a törlesztést. Aki meg a minimumot törleszti, ne csodálkozzon, h nem csökken a tartozása...
2012. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Elsőnek: nagyon szerencsés vagy, hogy tudsz egyetem mellett dolgozni, mégzrencséseb, hogy munkád is van. Felteszem, nem is olyan szakon tanulsz, ami mellett semmire sincs időd...
2012. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
az a 300+ az nettó vagy bruttó? :) én úgy gondolom, h nálam nem lesz mese, fel kell, h vegyem.... hiába tudnak támogatni otthonról, de az nem lesz elég....
2012. febr. 18. 14:35
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

"Nyáron dolgoztam, nem is keveset" - gondolom más hozzád képest, akik kevesebbet keresnek nyílvánvalóan keveset is dolgoznak... logikus... :-/


"összejött egy kis tartalék". - nocsak, ezek szerint a családi kasszából nem hiányzott ez a kereset sem...apuci-anyuci ezek szerint nyomja a zsét....


"Ősztől kollégiumos vagyok a magas felvételi pontszámom" - várj, kitalálom: 1-2 nyelvvizsga?? - külön tanárok, esetleg magánsuli...?? a tanárokat, nyelvtanulást ki fizette?? - óóó, csak nem apuci-anyuci...??


"az sem egy megterhelő összeg." - végül is igazad van... ebben az országban sok ember (és itt nem lecsúszott egzisztenciákról beszélek, hanem igenis tisztes, becsületes güriző emberekről -pl. köztiszteletben álló közalkalmazott pedagógusokról, egyetemi tanárokról, mentősökről, tűzoltókról - havi 90-110 ezres bérekkel....na látod, pl. nekik még ez igenis "megterhelő összeget" jelentene...


"heti 2 alkalommal vállalok diákmunkát" - nocsak...érdekes suli lehet.., gondolom nem mérnöki szak a BME-n


"Persze, anyuci-apuci is támogat," ---óóó, bakker, ebbe de belelőttem... XDDD ehh...


"de azt idáig nem kellett elköltenem, jó lesz tartaléknak." - bocs, stop!!! Jól értem?? Apuci-anyuci úgy tud lóvét tolni, h. ezt gyakorlatilag náluk nem hiányzik, ergo havi pár tízezret a s*ggedbe tudnak gyűrni...hááát, apám ez nem semmi.. mintha diszkóra kapnál hétvégente 20-30ezret elkölteni...


Irigyellek..., de megérdemled, én látom, hogy Te komolyan megküzdesz az életedben, és "mindent saját erődből értél/érsz el..." - na az ilyen emberektől pl. nem sajnálom, és íme, tényleg te vagy az igazi példa, hogy ha az ember küzd érte, akkor igenis el lehet érni bármit...

2012. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!