Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemesebb előbb...

Szerintetek érdemesebb előbb lerakni egy nyelvvizsgát és utána menni főiskolára vagy egyetemre?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a nyelvvizsgától, pedig a tanárom azt mondta hogy nagyon jó érzékem van a nyelvekhez. Tényleg olyan nehéz lerakni?

L/19


2012. febr. 20. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire nehéz konkrétan a vizsga, azt nem tudom, mert én is most készülök rá, de az biztos, hogy egyetem mellett nehezebb lesz rá készülni.

Ha újra kezdhetném, akkor biztosan megcsinálnám valahogy a nyelvvizsgát érettségi környékén. Most az egyetem mellett nagyon nincs időm ilyesmire, de hát muszáj...

Mondjuk sok mindentől függ, hogy a suli mellett lesz-e időd még nyelvet is tanulni, én bejárós vagyok (napi majdnem 4 óra utazás) ezért időm és energiám sem nagyon volt még nyelvvizsgára is készülni, de most már muszáj, mert nyáron államvizsgázok.

Szóval ha van most még egyetem előtt lehetőséged lenyelvvizsgázni vagy csak intenzívebben készülni, akkor mindenképpen vágj bele.

2012. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemesebb
2012. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, igen.

Minek halogatni? Ne félj tőle! A diplomához pedig úgyis kelleni fog.

Illetve lehet, hogy felvételinél is plusz pontot jelent, de őszintén megmondnom, hogy ennek a szabályozását már nem tudom követni. :D

2012. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28pontot ér
2012. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!