Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis-ápolás és betegellá...

Semmelweis-ápolás és betegellátás-dietetikus szakirány. Mennyi "ápolást és betegellátást" tartalmaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

szemezgetek a szakkal,viszont egyik ismerősöm elbizonytalanított. nem kifejezetten bírom a vért,a sebeket,és összegezve a betegellátásos dolgokat (de még csak elméletben sem!).....

engem konkrétan a dietetikus része érdekel.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire tartalmaz(hat) ez a szak "durva" dolgokat számomra? Tehát ,azt is tanulni fogom,amit pl egy ápoló,mentőtiszt, vagy SZÜLÉSZNŐ tanul majd (persze ,itt az alapokra,és nem a gyakorlati,na meg a pl szülés elméleti részeire gondolok....)

Előre is köszönök minden értelmes választ!


2012. febr. 22. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Első évben ugyanazok a tárgyak minden szakiránynak az ETK-n. (Én dietetikára járok.) Van anatómia, ehhez tartozik gyak, ahol pl. igazi emberi szerveket nézegetünk, lehet fogdosni de az nem kötelező :D Ez mondhatni a "legdurvább" ilyen dolog. Na jó, meg amikor mikrobiológia gyakorlaton igazi emberi széklettel kellett dolgozni :D De sok tárgy van itt is, ami inkább ápolás, pl. van külön ápolástan egészségtudományi alapismeretek néven -.- Elsősegély, élettan stb. Meg tényleg úgy vagyunk kezelve, hogy a betegellátásban fogunk elhelyezkedni stb. Nem tudom pontosan mire gondoltál, de ha gondolod kérdezz még amit szeretnél.
2012. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagyis első két évben

mindenki ugyanazt tanulja

2019. jan. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy csak az első

évben ?

2019. jan. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!