Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészek! Lehet olyan...

Gyógyszerészek! Lehet olyan patikát találni, ahol nem kell bejárni nyári gyakorlatra, csak aláírják, hogy letöltötted a gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Nem vagyok lógós, csak nekem ez már második diploma lesz és valahogy meg kell szereznem a tandíjra a pénzt eért dolgozom. A munkáltató meg nem díjaná, ha több hetet hiányoznék.
2012. febr. 28. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Kamu kérdés, vagy már az egyetemről is pofátlanul sokat lógsz. Gyógyszerész képzés tudtommal nincs levelezőn, tehát neked csak ugyanúgy be kell tipegned a gyógyszertárba, mint az minden nap teszed az egyetemmel, továbbá az ÁOK nem jótékonysági intézmény, és nem véletlenül vannak a gyakorlatok, hanem azért, mert iszonyat mennyiségű tudást lehet ott megszerezni. Továbbá a mentalitásod októl függetlenül baromira inkorrekt azokkal szemben, akik normálisan bejárnak a gyakorlatra.
2012. febr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés kedves, de te biztosan jobban tudod. Én már sok kemény éven át megszenvedtem egy matematikus és egy vegyész diplomáért, amivel jelenleg vezetőként dolgozom egy cégnél. Emellett gondoltam megszerzem még a gyógyszerész diplomát is, mivel a vegyész tárgyaim miatt csak a felét kb. kell teljesítenem. Így én mint kamus és lógós, a 8 óra napi munka után utazok egy órát az egyetemre még ott is lehúzok vagy 4-et. Nyilván nem tudom a patikai gyakorlatot könnyen teljesíteni, csak ha esetleg hétvégén járok, mert hétköznap "lógok" a munkahelyemen.. De te biztos jobban be tudnád osztani az időmet, vagy esetleg egyszerre két helyen lenni is menne.
2012. febr. 29. 10:04
 3/13 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat várok olyanoktól ,akik kompetensek a dologban. Esetleg hétvégi vagy esti bejárással megoldtató-e ez a gyakorlat mondjuk pl nagyobb áruházak patikájában, ami 8-ig is nyitva van este illetve hétvégén is. Vagy egyáltalán mennyire veszik komolyan?
2012. febr. 29. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:

A két diplomáddal a kezedben igazán utána járhatnál...


Egyébként nekem van olyan ismerősöm, akinek csak aláírták, de neki az egyik ismerőse révén sikerült ezt elintézni.

Vagyis hacsak nincs rokonod/ismerősöd, akkor nem tudsz mást csinálni, csak körbejárni a gyógyszertárakat és felvázolni nekik a helyzeted.

2012. febr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerésznek fontos a gyakorlat, mert itt tanulja meg a legtöbbet. Ha benézel egy tizedes vesszőt, vagy nem a megfelelően kevered ki a gyógyszert, akár meg is halhatnak miattad, vagy csak pocsékolás lenne belőle, jobb esetben nem hat a szer.

Nem hiába hívják a gyógyszerészt "méregkeverő" szaknak! Szóval a gyakorlat a legfontosabb, hiába lesz ez a második diplomád ugyanolyan komolyan kell venni, mint egy másik szakmát, főleg, hogy emberi egészség lehet a kezedben, másrészt meg biztos kezdeni is szeretnél vele valamit.

2012. febr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy találni fogsz olyan patikát, de nem hiszem, hogy megérné. Ahogy már mondták előttem is a szakmádat tanulod meg itt. Pont a gyakorlatot nem kéne ellógni. Amúgy nálunk van, hogy egész nap vannak órák... Akkor nem tudom, hogy te napi 8 óra munka után, még hova mész órára...
2012. febr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát igen kedves előző, pont ezért írtam, hogy kamu kérdés. A GYOSZ is pont az a képzés, ami mellett munkát nem lehet végezni, kivéve, ha az ember MINDENT ellóg, vagy éjszaka dolgozik.
2012. febr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mint írtam van már egy vegyész diplomám, amit ugye 5 éves egyetemi képzésben szereztem. Így nekem nem kell kémia tárgyakat teljesítenem, mivel a vegyész képzésben kicsit komolyabb és több is a kémia, mint gyógyszerésziben, nyilván elfogadták... Így én csak a többi tárgyat csinálom és azoknak a délutáni gyakorlatait veszem fel. Amúgy meg pont gyógyszergyárban dolgozom, tehát mi kicsit nagyobb mennyiségben gyártjuk a gyógyszereket. Nekem nem kell bemutatni mit jelent, ha elnézel egy tizedes vesszőt. A cégnél én vagyok az utolsó ember, aki átnézi a gyógyszerek vizsgálati anyagát mielőtt az piacra megy... Ja és én írom elő egyáltalán milyen vizsgálatokat kell elvégeni a hatóanyagokon és segédanyagokon, milyen követelményeknek kell megfelelni, hogy az felszabadítható legyen, ha egyáltalán tudjátok ez mit is jelent... De itt olyan sok okos ember van úgy látom.... És mindent tudtok, hogy ki mit csinál és hogyan.. Köszönöm a sok segítséget és a beszólásokat. Egyébként eszemben sincs később patikában dolgozni, állni a kassza mögött.. :) Had legyek már kicsit én is bunkó...
2012. febr. 29. 18:32
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de félinfókból mit vársz?

Amúgy ha gyógyszergyárban dolgozol, akkor minek a gyógyszerész diploma?

2012. febr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Érdekelnek a gyógynövények meg a hatástan, élettan, meg végülis minden, ami nekünk vegyészeknek nem volt. Ha már gyógyszerekkel foglalkozom tudni szeretném ezeket is.
2012. febr. 29. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!