Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészek! Mit találtatok...

Gyógyszerészek! Mit találtatok nehezebbnek az egyetemen a biológia vagy a kémia tantárgyakat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen tárgyak nincsenek egyetemen.

Van molekuláris sejtbiológia, élettan stb. ami inkább biológia, továbbá vannak a kémia alapú gyógyszerészi tantárgyak. Amúgy a kémia értelemszerűen nehezebb, és nagyobb is rajta a hangsúly. Megjegyzem a gyógyszerészek általában a fizikai kémiát szokták nagyon anyázni, náluk tudtommal az a legnehezebb, mert az főleg fizika.

2012. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te gyógyszerész vagy?
2012. febr. 18. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató, de mivel egy karon vagyunk, azért hallok róluk ezt-azt.
2012. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bensdorp ***** válasza:
72%

Kedves első válaszoló!

SOTÉ-n pl. van "biológia" elnevezésű tantárgy 1. éven, ebben sejtbiológia, molekuláris biológia, ill. genetika foglaltatik.

A fizikai kémia pedig messze nem a legnehezebb tárgyunk. Sem a nagy bukási arányúak, sem a nagy anyagmennyiségűek, sem pedig a legérthetetlenebbek közé nem tartozik.


Kedves kérdező!

Az, hogy ki melyik tárgyakat találja nehéznek, és milyen okból, nagyon változó. Én például sokkal jobban szeretem, és könnyeben is tanulom a biológiai jellegű tárgyakat, mivel az orvostudományt sokkal szebbnek és hasznosabbnak is találom a leendő munkámban (mivel gyógyszertárban szeretnék dolgozni, mikor jövőre lediplomázom), mint a gyógyszeranyagok különböző eszközökkel és módszerekkel történő méricskélését, műszerek kezelését. A kémiákban is leltem már sok örömöm, de koránt sem annyira, mint azokban a tárgyakban, amik az emberi test működéséhez, betegségeihez és befolyásolásához kapcsolódnak. Hallgatótársaim körében van, aki hozzám hasonlóan vélekedik, van pedig, aki épp ellenkezőleg.

2012. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző az egytemek között bizony van külünbség, persze nem színvonalban, mert az gondolom az orvosihoz hasonlóan nagyjából egyforma. Én Pécsre járok, nálunk nincs biológia, hanem minden szét van szedve, továbbá a fizkém a legkeményebb tantárgy.
2012. febr. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetese gondoltam, hogy ilyen néve nincs tárgy, hogy biológia vagy kémia, de valahová besorolhatóak a kettő közül...
2012. febr. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!