Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (Kérdésed túl...

Mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Már 3 hete nem mentem suliba és nem is akarok többet bemenni mert idegileg nem bírom, egész januárba is kész idegroncs voltam ez miatt. De ezt nem érti meg senki se.

Úgy döntöttem hogy dolgozni megyek el, voltam is dolgozni ezen a héten.

Amugy most fogok végezni májusba.

Gondoltam csak a vizsgára fogok bemenni meg a ballagásra, addig meg itthon tanulok valahogy.


2012. márc. 4. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyi csak a probléma, hogy ezt így nem csinálhatod meg, mert összegyűlik annyi igazolatlan órád, amennyiért eljárást indíthatnak ellened.

"A nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló 11/1994. MKM rendelet szabályozza, hogy az iskolának milyen lépéseket kell tennie a tanuló igazolatlan hiányzása esetén. A tanköteles tanulónál az első igazolatlan hiányzás esetén erről az iskolának értesítenie kell a szülőt. Ebben az értesítésben fel kell hívnia a szülő figyelmét a további igazolatlan hiányzás következményeire is.

Ismételt hiányzás esetén - következő lépésként - az iskola a gyermekjóléti szolgálaton keresztül keresi meg a szülőt.

Szabálysértési eljárás abban az esetben indul a szülő ellen, ha egy tanítási évben tíz óránál többet mulaszt a diák igazolatlanul. Az iskola igazgatójának ilyen esetekben kötelessége értesíteni a gyermek lakóhelye szerint illetékes jegyzőt, mint szabálysértési hatóságot.

A jegyző a közoktatási törvényben meghatározott kötelezettségek megszegése szabálysértés miatt ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújthatja a szülőt, illetve a törvényes képviselőt. Az ötvenezer forint a pénzbírság legmagasabb összege, a jegyző döntése szerint ez kevesebb is lehet, illetve előfordulhat, hogy a jegyző csak figyelmeztetésben részesíti a szülőt."

Ha ennyire nem bírod a közeget, akkor próbáld meg kérvényezni az igazgatónál, hogy hadd lehess a hátralevő időben magántanuló. Talán még jobb lenne, ha elmennél a házi orvosodhoz vagy pszichológus, aki igazolhatnál, hogy "idegroncs" vagy.

[link]

"(2) Az igazgató - a gyakorlati képzés kivételével - a tanulót kérelmére - részben vagy egészben - felmentheti az iskolai kötelező tanórai foglalkozásokon való részvétel alól, ha a tanuló egyéni adottságai, sajátos nevelési igénye, továbbá sajátos helyzete ezt indokolttá teszi. Az igazgató a tanulót kérelmére mentesítheti a készségtárgyak tanulása alól, ha azt egyéni adottsága vagy sajátos helyzete indokolttá teszi.

(3) A magántanulót az iskola valamennyi kötelező tanórai foglalkozása alól fel kell menteni.

(4) Az, akit felmentettek a kötelező tanórai foglalkozásokon való részvétel alól, az igazgató által meghatározott időben, és a nevelőtestület által meghatározott módon, ad számot tudásáról."

2012. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem


amugy már vagyok 18 éves, ha ez számít valamit...

2012. márc. 4. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:
nem számít, ebben a tanévben még tanköteles vagy.
2012. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem számít semmit, így nem fognak engedni érettségizni, és szerintem sokan mások is ki vannak bukva í gy az érettségi felé közelítve, nem kell itt mártírkodni...
2012. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok
2012. márc. 5. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!