Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » CNC forgácsoló avagy autószerelő?

CNC forgácsoló avagy autószerelő?

Figyelt kérdés

Az idén végzek mint gépgyártás technológiai technikus, és a szakon belül most fejezem be a CNC forgácsoló tanfolyamot is!

Miután ezeket elvégeztem, szeretnék jelentkezni autószerelőnek, mert már 1-2 éve azon rágódom, hogy lehet rossz szakot választottam, és nem azt csinálom amit igazán szeretnék.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne még elvégeznem az autószerelő szakmát, vagy menjek el és a suli elvégzése után dolgozzak CNC forgácsolóként/gépésztechnikusként? Van rá esélyem, hogy ha elvégzem az autószelő szakmát hogy azzal el is tudjak helyezkedni? (Az autószerelő szakma még +2 év, így ha mindent elvégzek már majdnem 23 éves leszek...)


Kérlek segítsetek, nagyon nehezen tudok dönteni, mert manapság keresik a CNC forgácsoló szakembereket, és nem szeretném ha a +2 év tanulás miatt a mostani tudásom elévülne, viszont szeretném azt csinálni, amit igazán kedvelek...



2012. márc. 4. 18:20
 1/8 anonim válasza:

Szerintem dolgozz cncben és ha megoldható tanulj hétvégi képzésben autószerelőt.

Nem árt manapság ha több lábon áll az ember!

2012. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, de sajnos így nem tudom megoldani a dolgot, mert az autószerelő szakmai képzés is nappal tagozat, tehát hétfőtől péntekig tart az oktatás...


Pedig jó opció lenne a hétvégi képzés...

2012. márc. 6. 13:39
 3/8 anonim válasza:
Ez 'jó' Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is. CNC vagy autószerelő. Érdekelnek az autók és úgy érzem ez az amit szívesen csinálnék. Viszont nem mindegy hogy CNC forgácsolóként külföldön keresnék havi 700ezret, vagy autószerelőként 300ezret. Ez a tipikus valamit valamiért. Idén végzek sima esztergályosként, szóval még van pár hónapom dönteni. Amúgy ha elmennék autószerelőnek, addigra lennék én is 23 éves.
2012. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# 3/3 tegnap 20:23


Igen, ezért dilemmázok én is az egészen, és nagyon nem tudom hogy mitévő legyek... Talán annyi előnyöm már van hogy én idén megszerzem CNC forgácsolót szakmát, viszont félek ha az elkövetkezendő 2 évben nem alkalmazom majd napi szinten a tanultakat akkor el fogom őket felejteni!


A külföldi munkavállalásban valóban nagyon szép, hívogató dolog a 4x-5x annyi fizetés, mint itthon, de nagyon sok buktatója van a dolognak, így amíg nem tudnék egy biztos helyet, ahol 100%-ra meg lehet bízni az emberekben, addig inkább itthon próbálnék majd elhelyezkedni.

Sajnos nem egy ismerősöm volt már akik kimentek X Ft hitelből felvett tőkével, és úgy kellett őket hazahozni pár hónap után, mert még a hazaútra sem volt pénzük. Szóval én egyenlőre csak a magyar viszonylatban gondolkozom, viszont itthon sem mindegy, hogy mondjuk havi 100e-t, vagy havi 150e-t keres az ember...

Nehéz kérdés, fogok is még rajta jó pár napot rágódni mire dűlőre jutok...


De azért köszönöm szépen hogy írtál, legalább tudom hogy nem csak én vagyok egyedül ugyan ebben a szituációban!

2012. márc. 14. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Heloo!


Egy a lényeg azt csináld amit szeretsz.Ha szeretsz autók alatt feküdni a hideg betonon és berohadt csavarokat meg hasonlókat szétszedni akkor legyél autószerelő.Vagy legyél cnc forgácsló és álj 8-10 órát egy helyben a gép mellett programokat írva.az autószerelőnek egy előnye van.Hamarabb felvesznek kezdőket is.Cnc nél gyakorlat nélkül nem igazán lehet labdába rúgni, főleg külföldön, ott minimum 2-3 év gyakorlat szügséges.Amúgy én cnc forgácsolóként dolgozok és gépésztechnikus vagyok.Nekem arany életem van.

2012. márc. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

# 3/3 vagyok!


Annyi előnye talán még lehet az autószerelőnek, hogy ha itthon próbálnál/próbálnánk elhelyezkedni, akkor maszekba is lehet dolgozni. Persze ha van legalább egy egyszerűbb garázsod és szerszámaid amivel szét tudsz kapni egy autót.


Angliában olyan 1000font, 300.000ft körül van azt hiszem az autószerelő fizetés. CNC forgácsolóként 2000-2500font körül 600-750.000ft körül van. Persze ez sok mindentől függ..

Minden estere mérlegelnünk kell azt, hogy valószínűleg a választott szakmát fogjuk csinálni hátralévő életünkben.

2012. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tény:mindkettőhöz kell egy tőke ha otthon akarod csinálni.Autószerelőnek ha maszekon melózol is legalább 1-2 milla a szerszám.

Angliában 350 ezer a minimálbér.Egy autószerelő sokkal többet kereshet szerintem...csak egy probléma van angliával:Egy metrikus mértékrendszerhez szokott embernek egy rémálom.Ja és iszonyat drága az élet.

2012. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépe na válaszokat és hogy próbáltok segíteni, rendesek vagytok!


Jelenleg úgy áll a döntésem, hogy mégis elvégzem a 2 éves képzés keretében az autószerelő szakma kitanulását, és ebben a 2 évben kényelmesen meg tudom tanulni a német vagy az angol nyelvet amit sajnos az előző években igencsak lazára vettem és emiatt nem is sikerült semmilyen nyelvvizsgát sem letennem, ami viszont ma már szinte kötelező ahhoz , hogy valaki külföldön normálisan el tudjon helyezkedni!

Abban a 2 évben pedig próbálom szinten tartani a már megszerzett tudásomat, nehogy elfelejtsem azt, amiért majdnem 6 évig güriztem az iskolában...

2012. márc. 16. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!