Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Marosvásárhelyi Egyetem,...

Marosvásárhelyi Egyetem, Általános orvosi karon magyar nyelvű oktatás is van. Muszáj románul is tudni? Mert a gyakorlati oktatás románul zajlik.

Figyelt kérdés

A MOGYE-re szeretnék jelentkezni. Azt olvastam/hallottam, hogy van magyar oktatás is, de csak az elméleti része. A gyakorlati rész románul folyik. Valaki azt írta, hogy ha abszolút nem értik a hallgatók, akkor átváltanak angolra, de első év végén mindenképpen le kell vizsgázni román nyelvből.

Most azt olvastam, hogy csak úgy lehet jelentkezni, illetve bekerülni, ha már eleve tudok románul. De akkor mi értelme a magyar szaknak?

Tud valaki bővebb felvilágosítást adni ez ügyben? Ezenkívül bármi érdekel még az egyetemről, oktatásról, az ottani létről.



2012. márc. 6. 17:22
 1/1 dhajnika válasza:
Talán egy kicsit késő a válasz de: valóban létezik magyar oktatás viszont a gyakorlati órák románul folynak és némely vizsga is románul van. Nem igaz, hogy csak úgy lehet bekerülni ha tudsz románul de jó ha tudsz valamennyit, mert mint azt említettem szükség van rá, nem beszélve, hogy -habár sok magyar él ott- többségben románul kell beszélni.
2016. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!