Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy főiskolai hallgató 4x...

Egy főiskolai hallgató 4x halasztott vizsgaidőpontot, ez miatt kapott 2 év büntetést. Mennyire jogos a tanárok részéről? (további leírás lent)

Figyelt kérdés
Egy gyermekes anyukáról van szó, 4 éves főiskolai képzésre jelentkezett, ám a főiskolai évek alatt 2 gyermeket szült mind a két esetben pont a vizsgaidőpontoknál, így érthető, hogy a kismamának nem volt megfelelő a vizsgaidőpont, ezért kért más vizsgaidőpontot, a tanárok nem adtak más időpontot. 4 vizsgaidőpont halasztás miatt 2 év büntetést kapott, hogy nem tanulhat. A hallgató szerint a tanárok nem voltak olyan kedvesek, hülyének nézték. A férje beszélt helyette, hiába. A dékánnak mindig meg kellett írnia méltányosságit, mert csak ez menthette meg, hogy ne veszítse el az egyetemet. Így a 4 évből 10 év lett. Sikerült megszerezni a diplomáját. Kijelentette, hogy ez a kálvária miatt torkig van a tanulással. Szerintem, ez igazságtalan, nem tudom, miért nem lehetett évhalasztást kérni a babaszülés miatt? Mi a véleményetek erről? Ti mit tennétek/tettétek volna a helyében? Azért tettem fel a kérdést, mert nekem van 2 gyermekem, szeretnék továbbtanulni főiskolára/egyetemre és talán még 1 gyereket szeretnék évhalasztással, 1 évet szeretnék, de ezen a borzalmas történeten nagyon elgondolkoztam. Honnan tudhatom, hogy az az iskola megadja-e az évhalasztást vagy sem? Kérem írjanak azok, akik már átestek ilyenhez hasonló problémán! Azoknak a véleményét is szívesen fogadom, akik nem estek át ezen, de tudnak tanácsot adni! :)Nagyon megköszönném.
2009. jún. 9. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem a halasztást megadták volna, csak sajnos a tandíjmentességről maradtam le 21 nappal :( Nekem emiatt kellett félbehagynom a sulit, mai napig bánt. (ELTE IK)
2009. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!