Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha főiskolán felvettem egy...

Ha főiskolán felvettem egy tárgyat (szabadon választhatót), de nem akarok belőle vizsgázni, akkor csak ne vegyek fel egy vizsgaidőpontot se? És ilyenkor 1-est kapok vagy fizetni kell?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ :)
2011. máj. 28. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
to-on töröltetned kell a tárgyat.
2011. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész vizsgázni, akkor egyest kapsz, és a félév végén annyival kevesebb kredited lesz, ha törölteted (nálunk ilyenkor már nem lehet, csak a félév első pár hetében) akkor a felvett kreditekből is levonódik értelem szerűen, így nem rontja le az átlagodat.


pl, ha felvettél 10 tárgyat 32 kredit értékben, és mind sikerül, csak ez nem, és ez mondjuk 3 kredit, akkor 29 kredited van teljesítve a 32-ből.

Ha törölteted akkor 29 lesz a felvett is meg a teljesített is, így nem ront az átlagon.

2011. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-est kpasz. Vizsgaidőszakban nem lehet már tárgyat leqadni vagy töröltetni. De nem hiszem el, hogy egy kettest nem bírsz összevakarni belőle, így csak elbukod a kreditet.
2011. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! : ) Utolsó! Nem, mert volt belőle egy beadandó ami a vizsgázás feltétele, elmehetnék vizsgázni, csak akkor is egyest kapnék, ha ötösre megírom. De akkor fel se vegyem a vizsgát?
2011. máj. 28. 17:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel a vizsgát.
2011. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mégegyszer! Ment mindenkinek a hasznos! Sziasztok! : )
2011. máj. 28. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, hát ezt honnan tudtam volna, de sorry. Akkor bizony felejtős, sajnos. :(
2011. máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!