Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ipari termék- és formatervező...

Ipari termék- és formatervező szakról mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 20:15
 1/4 anonim válasza:

Pont egy ilyen kérdést akartam nyitni..

hát nem sok háttérinfóm van... gondolom a kockológiát nyomatják itt főleg... a felvételiből is ítélve:) ... alkalmazott dolog, kevesebb szabadsággal, precíz, geometrikus, mérnöki...

Ide is jelentkeztem és úgy néz ki hogy fel is vesznek (Óbudai Egyetem), de szeretnék többet tudni róla mielőtt első helyre teszem. pl el lehet valahol helyezkedni egyátalán egy ilyen diplomával?

2010. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

az OE-n a korábban indult ITF szakon textil-, bőr- és termékmenedzser (?) szakirányok voltak. De bőrös tanár igazából nem igen van. Ez azt jelenti, hogy tervezhetsz ruhát, vagy valami gazdasági/marketing/nemtom területre lehet menni.

Ha a később indult szakokon más szakirány is van, akkor szóljatok, lebukom! :)

A BME-n nem tudom, milyen! Én fémeket és műanyagokat szerettem volna...

2010. júl. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én ezt nyomom a BME-n, aki akarja csinálni eljuthat vele bármilyen irányba, de az a tapasztalatom hogy végigvinni(MSc-n) nincs értelme, mert egyszerűen nem keresik a terméktervezőket.


Én leginkább azt mondanám, hogyha tervezni szeretnél, de nem tudod még melyik területét csinálnád akkor megéri a BME-s Ipari termék- és formatervező-re menni, mert ha a gépészesebb vonala jön be, akkor átképeztetheted magad egy félév alatt gépésznek, energetikusnak, vagy mechatronikusnak és azt tanulhatod tovább. Persze ha valami más irány tetszik lehet próbálkozni más egyetemen bútortervezéssel, formatervezéssel, műszaki menedzserkedéssel, és persze az építészeknél is indul formatervező MSc. Ha nem csúszol semmiből így az oktatásod ingyenes marad végig. Ráadásul tudok olyanról, aki a MOME-ra nyergelt át a BME-s formáról...


Szóval ez a szak inkább egy joker, de hosszútávon nem kifizetődő

2011. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja igen és a BME-n nincs szakosodás, legalábbis a BSc-n nem, hanem meg van adva, hogy Ergonómia-menedzsment, terméktervező és formatervező típusú tárgyakból 6 kreditet kell minimum összeválogatnod magadnak a saját érdeklődési köröd alapján, viszont valamiből többet kell felvenned, ugyanis összesen 25 ilyen kreditnek kell összejönnie 2 félév alatt tehát 6+6+6=18 további 7 pedig szakirányos tárgyra de olyan osztásban ahogy jólesik.. mondhatni ezzel szakosodhatsz egy irányra
2011. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!