Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak? Segítség!...

Hogyan tanuljak? Segítség! (Többi lent )

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom, hogy kell tanulni. Nem vagyok egy rossz tanuló, gimibe járok. Az átlagom 4-es körül volt. Megtanulom én amit kell, de mindig nagy szenvedve ülök le tanulni. Az élettől is elmegy a kedvem, nem tudok sok ideig a könyvek, füzetek mellett ülni, elfogy hamar a türelmem, megunom. A végét már vagy meg se tanulom, vagy csak elolvasom, összecsapom. Előre sohasem szoktam tanulni, ha pl. másnapra nem kell sokat. Mindig az utolsó pillanatra hagyom, még akkor is ha nagyon sokat kell majd.

Tudom, hogy változtatni kellene a tanulási szokásaimon, hozzáállásomon, de valahogy mégsem tudok. Olyan nehezen veszem magam rá a tanulásra. Pedig a képességeim meg lennének, de szorgalmam nincs valami sok. Pedig mondták már nekem ,hogy milyen türelmes ember vagyok...de ha tanulásról van szó..:S

Tudna nekem valaki segíteni?



2012. márc. 12. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

1. arra koncentrálj, amiből felvételizni fogsz majd. pl. egy mérnöknek felesleges napi 2 órát magyart tanulni...

2. a nyelvekre ügyelj, azokat ne hanyagold el!!! a mai világban elengedhetetlen, erre az egyre vedd rá magad és tanulj idegen nyelveket! + ami majd a felvételi tárgyad lesz. (mérnök => matek/fizika, orvos => biosz/kémia stb.)

3. sokszor mást is csinálok, hogy időt spóroljak: hajat mosok tanulás közben szárítom a hajam, testápolót kenek magamra, napozom, stb.

4. anno mikor futottam, futás előtt elolvastam 1szer a leckét, elmentem futni és közben felmontam magamban a leckét. otthon még egyszer átolvastam => jobban rögzül.

de közben gépezhetsz, takaríthatsz, csinálhatsz mást otthon.

5. jegyzetelj órán! hidd el, ha figyelsz + még írod is a füzetbe sokkal jobban rözgül, kipróbáltam! törit 2szer hatékonyabban tanulok, fele annyi időmbe telik.

2012. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!