Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi mellett van lehetőség...

Orvosi mellett van lehetőség egyéb elfoglaltságokra?

Figyelt kérdés
Úgy értem tudnék e időt szakítani nyelvtanulásra, olvasásra? Ez a kettő a hobbim. Nem nyelvvizsga miatt akarok nyelvet tanulni, hanem egyszerűen imádok új kultúrákkal megismerkedni. De félek, hogy orvosi mellett ezekre nem jutna idő, hacsak nem hanyagolom el tanulmányaimat, amit nem szeretnék.
2012. márc. 14. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg elég kemény az orvosi, de azért a legtöbb hallgató szorít időt másra is, pl. kocsmázásra, sportolásra. Nyilván függ ez attól is, hogy mennyire gyorsan tanulsz.


Apropó, más kultúrákkal megismerkedés? Akkor éppen jó helyre akarsz menni, ugyanis az orvosi képzésen a legmagasabb a külföldiek aránya. Pl. Pécsen az orvosi karon van angol és német nyelvű orvosképzés, meg angol nyelvű gyógyszerész és fogorvos képzés, nyilván ez keményen fizetős, a külföldieknek, tehát tele van külföldiekkel a környék, a már említett kocsmázás így erősen ajánlott, ha nyelvet akarsz tanulni :-) Vannak itt németek, perzsák, spanyolok, mindenféle nép, habár nem mindenki kedveli őket, pl. azért nem, mert nyilván velük segítőkészebbek a tanárok, meg jobban engedik őket puskázni(a fizetős képzés már csak ilyen...).

2012. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A PTE-re jelentkeztem :) azt tudom, hogy tele van mindenféle néppel, párral már akaratlanul is megismerkedtem :) viszont én most az angol és a német mellett még olaszul és franciául mindenképpen meg szeretnék tanulni és nem tudom, hogy hogyan tudnék erre időt szakítani. Általában lassan tanulok, de ha szorít az idő, akkor pillanatok alatt bevágok mindent. Lusta nem vagyok, illetve nálam a szórakozás az havonta egy max két alkalomnyi kocsma pár órára. Tehát nálam nincs olyan, hogy hétvégék esnek ki, mert hosszú volt a péntek este.
2012. márc. 14. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerösöm, aki 30 km-röl járt be orvosira busszal, úgy, hogy közben szült 3 gyereket és mindegyiket szoptatta több, mint fél évig. (Két szoptatás között átbuszozott, nagynéha a nagymama adott a kicsiknek üvegböl, de legtöbbször az anyuka otthon volt idöre.) Ha neki erre volt ideje, akkor te is bele tudod szoritani azt, ami neked fontos.
2012. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van rá idő, csak jól kell beosztani.

Egyik csoporttársam a suli mellett lefelsőfokúzott olaszból és most elkezdett németet tanulni.

És emellett nincsenek rossz jegyei a suliban sem.

2012. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!