Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén felvételizek a képzőművés...

Idén felvételizek a képzőművészeti egyetemre! Szerintetek van esélyem? (kép lent)

Figyelt kérdés
[link]

2012. márc. 14. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nagyon kevés.. főleg hogy telített és ez akép olyan mintha egy átlagos 7. 8. osztályos lány csinálta volna óra közben unatkozva.
2012. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy őszintén szerintem sem elég. Én 11.-es koromban sokat rajzoltam, indultam jópár országos/megyei pályázaton, amelyeken mind 1. helyezést értem el..és még ez is kevés lenne képzőművészeti egyetemre, mert 1. túljelentkezés van, 2. nem csak egy féle technikában kell jó lenni (tehát nem csak rajzolni, hanem festeni stb stb), 3. Kemény elméletet is kell tudni.. nekem érettségi mellett nem lett volna időm mindezt megtanulni/megcsinálni
2012. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a linkelt munka alapján én is csak az előttem válaszolókat tudom idézni. Aranyos, amit rajzolsz, de inkább tűnik órai skiccnek, mint művészi rajznak. Az arányok megvannak, de nincsen árnyékolás - az egész képregény-szerű. Az ismerőseim közül két embert is ismerek, akiket nem vettek fel, ők is - ahogy már előttem is írták - több stílusban és több műfajban is alkottak (grafikát pl. árnyékolással csináltak, és nem csak a körvonalakat vetették papírra, mint te), országos versenyeket nyertek, illetve éveken keresztül kitartóan készültek a felvételire, tanárral, hiába. Eleve több lépcsőben szűrik a jelentkezőket, az első rostavizsgán pl. a saját munkáidból kell bemutatni egy portfóliót. Az ismerőseim ezen túljutottak, ezt követően női aktot kellett rajzolniuk modellről, művészettörténetből kellett szóbelizniük és az egyik feladatot "erősen ajánlott" volt színesben megalkotniuk, tehát a fekete-fehér még grafikus, tervezőgrafikus szakra való jelentkezéskor sem elég. A harmadik fordulóba egyikük sem jutott be. Ha nincsenek ennél komolyabb munkák és/vagy komoly családi kapcsolatrendszer a tarsolyodban, akkor ez kizárt, hogy elég legyen.
2012. márc. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Retekszisz ***** válasza:
Ezzel biztos, hogy nincs
2012. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!