Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen közgazdasági szakközépi...

Milyen közgazdasági szakközépiskolába járni?

Figyelt kérdés
Milyenek a szakmai tantárgyak? Mármint tudom, hogy melyikek azok, de tudnátok őket jellemezni? Mennyire nehezek, unalmasak?
2012. márc. 15. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

anno mikor a mostani sulimba jelentkeztem nagyon féltem tőle, hogy uncsi lesz, meg minden, de kellemesen csalódtam benne, bár lehet, hogy ez beállítottság kérdése

nálunk három szakmacsoport van a suliban, külker, gazdinfo és ügyvitel, én sajnos csak a gazdinforól tudok csak értekezni, tanulunk üzleti gazdaságtant, elméleti gazdaságtant (ez a külkereseknek is van) és programozást

10. és 11.-ben volt egy gazdasági alapozó tantárgyunk is, azt csak a tanár miatt nem szerettem, csak a könyvet darálta le nekünk és még a tanár is utálatos volt

összegezve a dolgokat, idén érettségizek és elméleti gazdaságtanból emelt érettségit szeretnék tenni, majd gazdasági főiskolára szeretnék tovább menni, szóval nekem bejött, szerintem próbáld ki te is :)

2012. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem bántam meg annak idején, hogy közgazdasági szakközépbe jelentkeztem. A fő szakmai tantárgyak gazdasági környezet, elméleti gazdaságtan, üzleti gazdaságtan és üzleti gazdaságtan gyakorlat. Mivel a felsőoktatásban is gazdasági szakra mentem tovább, így egy alapnak nagyon jók voltak ezek a tárgyak, például, hogy a számvitel alapjait már ismertem. Szeritem a tárgyak nem annyira unalmasak, bár tény, hogy kellő idő és szorgalom kell az elsajátításukhoz.


A legnagyobb hasznát viszont a közgazdasági szakközépiskolában 2 éven át tanult gépírásnak veszem jelenleg. Ez mindenképpen olyan előnyhöz juttat, amit máshol nem nagyon tanítanak, manapság pedig szinte nélkülözhetetlen, hogy tudjon valaki 10 ujjal gépírni.


A tantárgyak mellett számomra fontos szempont volt, hogy jórészt értelmes tanulók járnak ilyen iskolákba, össze sem hasonlítható egy más irányultásgú szakközépiskolával, de még egy gimnáziummal se nagyon, nem olyan volt a közösség, hogy a diákok ahol csak lehet, szivatták egymást.


25/F

2012. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:] Szeptembertől közgazdasági szakközépiskolába fogok járni, én örömmel várom:]
2012. márc. 16. 12:42
 4/6 anonim ***** válasza:

tényleg, azt el is felejtem odaírni, hogy mi is tanultunk 10 ujjas vakírást, azok voltak ám a lazító órák :), nem mellesleg, ahogy a 2. válaszoló is írta, nem elhanyagolható szempont a közösség sem

kedves 2. válaszoló, melyik szakközépbe jártál?

2012. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 16:16-os válaszoló!


Én a tatabányai Kossuth Lajos Közgazdasági és Humán Szakközépiskola közgazdasági szakmacsoportos osztályába jártam.

2012. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

azt hittem, hogy az én sulimba jártál, mert ugyanazokat írtad le, amiket én tanulok :)

én Budapesten a Keleti Károly Közgazdasági Szakközépiskolába járok közgazdasági szakmacsoportba

2012. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!