Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat - idézéssel...

Szakdolgozat - idézéssel kapcsolatos kérdés (? )

Figyelt kérdés

Tudja esetleg valaki, hogy amikor szó szerint idézek egy tanulmányból, akkor ugyebár zárójelben oda kell írni a tanulmány megjelenésének évét és az oldalszámot.


De mi van akkor, ha nekem nem az eredeti tanulmány van meg, hanem egy könyv (gyűjtemnény), amiben benne van az adott cikk.


Tehát tegyük fel 1960-ban írták a tanulmányt, de nekem egy 1972-es könyv van meg, amiben benne van a cikk. Akkor zárójelben azt a kiadást kell odaírnom, ami nekem van meg és azt az oldalszámot? Viszont akkor úgy fog kinézni, mintha 1972-ben írták volna a tanulmányt.


2012. márc. 17. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

sztem ugyanúgy az adott könyvnek odaírod a címét,szerzőjét,kiadás évét,és az oldalszámot,és így megfelelő lesz

esetleg odaírhatod,h hanyadik kiadás,vagy,h vmi gyűjtemény,így biztos jó lesz :)

2012. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
IGen, a végén így csinálom, de ha a szövegben idézek, akkor is meg kell jelölni pontosan, hogy hányadik oldalon van az idézett rész, és itt nem tudom, hogy mit írjak.
2012. márc. 17. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem volt olyan, h adott volt 1 könyv. amit sok könyvböl szedtek össze vagy mi, a végén volt egy jegyzék h milyen irodalmat használtak fel a könyvböl, ugyan ugy mint ugye amit neked is kell majd a végén. ezek az infok a könyvben is jelölve voltak, iro, dátum. ha én ilyet irtam ki, azt a könyvet amit én is csak az irodalomjegyzékben láttam, beleiratták, szval elvileg bele kell a 1972-es könyvet is. amugy nekünk nem szerették ha szo szerint idézünk, mi átfogalmaztuk. bár nekünk oldalszám sem kellett. sztem amugy sem a szo szerinti részeket kell jelölni hanem magát az informáciot. sok minden volt amit magamtol is tudtam de meg kellett adni forrást mert hülyén nézett ki ugyhogy kerestem. mi amugy a könyv? vagy a tanulmány? vagy cikk?
2012. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Neked azt kell megadnod, amiből TE dolgozol.


Amúgy, amikor a szövegben teszel zárójelet, és ott is hivatkozol a szakirodalomra, az elég kellemetlen az olvasás szempontjából. Én a lábjegyzetet preferálom, ott a kis szám, ami nem zavaró, s a lap alján utánaolvashat, hogy honnan az idézet. Ilyenkor úgy szoktuk, hogy amikor először idézel egy műből, még teljes bibliográfiai adattal teszed, utána rövidítve (szerző, idézett mű, x.oldal). Hátul a bibliográfiában pedig minden felhasznált irodalom részletesen.

2012. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

16:12 nem mindenhol ugyan azt várják el. azaz nem ugyan ugy :) van akinek fotnos a sok forrás, van akit idegesit. külsö belsö biráloim véleménye tök ellentétes volt, az egyik szerint sz.r lett, mig a külsö szerint k.vajo. elég nagy volt a különbség a 2 birálat között volt is balhé :S


kérdezö: attol függ nálatok mik az elvásárok. amugy meg ezért van a konzulensed, beszélj vele... egy email elég is.

2012. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nyelvészetből írok és ott nem szokás lábjegyzetezni, mindig a szövegbe teszik, hogy kitől származik az idézet.

Egyébként próbálom én is átfogalmazni, de néha nem lehet. Néha nem tudom eldönteni, hogyha kb. egy szókapcsolatot kiírok, arra nem húzzák-e rá, hogy plagizálás (bár csak nem jönnek rá, hogy szó szerint van).

Az a baj, hogy nem tudom, mennyi számít már idézésnek. Ha szó szerint kiírok fél sort, már azt is le kellene hivatkoznom?


Beszélek majd persze a konzulensemmel.

2012. márc. 17. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
az nem plagizálás ha szo szerint irod ki, az a plagizálás ha más dolgát szo szerint átmásolod és forrást sem jelölsz meg. az irodalmi áttekintésben ez nem gáz, ha más munkáját megjelölve berakod, az eredményekben nem ajánlatos felhasználni inkább. én olyan témában irtam amiböl nics sok könyv, és akik erröl irtak, szinte mind ugyan azokat a könyveket is használták, felépitésileg és tartalmilag is hasonlitottak de mindegyik egyedi volt lényegében, és az eredmények is mások voltak mivel nem pontosan ugyan az a téma volt, csak ugyan arrol az állatfajrol, vagy hogy mondjam :D etologiai témáju volt, csak egy x tartás, kitérve y dologra, a másik z tartásmod zs dolgot is belevéve :D de konzulens, az a biztos :)
2012. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!