Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy szakdolgoza...

Hogyan működik egy szakdolgozat védés? (lent még)

Figyelt kérdés

Hello!

Engem az érdekelne, hogy hogyan működik egy szakdolgozat védése, mármint mit kérdezhetnek, kérdeznek e, vagy csak elkell mondani amit a szakdogában leirtam(persze röviden, lényegretörően)?

Egyébként én az ELTE-n vagyok, mint jogász hallgató, és most lesz 1-2 hét múlva a védésem, de nemtudom hogyan készüljek rá, mit kérdezhetnek?


Köszi szépen a válaszokat!



2012. márc. 18. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk úgy ment, hogy fel kellett készülni egy minielőadásra a szakdogádból (5 perc kb.), aztán belekérdezgettek mindenfélét a tanárok. Kb. ennyi volt. Meg tételeket is kellett húzni még előtte, aztán azt is elmondani.
2012. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1. tételeket az államvizsgán kell húzni! A szakdolgozat védésen a dolgozattal kapcsolatban kérdeznek, hogy mi volt a konklúzió, mi volt a kutatás lényege...stb...5 percnél nem több az egész. Igazából arra kíváncsiak, hogy tényleg te írtad-e. Nálunk 3-an voltak bent egyből egyik a mentor, kettő meg a tanszékről, olyanok akik értenek a témához.
2012. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy beleszólok, de én is kíváncsi vagyok:

akivel szemben meg kell védeni, az olvasta előtte a szakdolgozatot, ugye? És nem kérdeznek "trükkös" kérdéseket, mármint pl. a szakirodalomból, hogy mit mond ez vagy az erről. Vagy hogy "ebben a részben említi xy munkáját, és mit gondol erről bővebben" vagy hasonlók?

Szóval ez inkább egy egyszerű dolog, vagy próbálnak kötözködni?

2012. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk benn volt a konzulens is (gondolom ez mindenhol így van), ő biztos olvasta, plusz az is, aki értékelte. A többiek opcionális, hogy olvasták-e. Nekem közben volt, amelyik lapozgatta. Az értékelő tanár írt egy összefoglalót, értékelést, aminek a végén volt két kérdés. Azt kérdezték, meg aztán ahhoz kapcsolódva, amiket mondtam. Szerintem nem lehetetlen, hogy belekérdeznek a forrásba is, persze ha ismerik. A tanárok sem olvastak már minden könyvet a világon.:)

Kb. így emlékszem, de már egy éve volt.

2012. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az meg hogy kötözködnek-e... Hát ezt tanára válogatja. Nálunk az egyik nő volt kötözködős, és direkt nehezeket kérdezett mindenkitől, le is húzta egy pár, amúgy jól tanuló ember jegyét. Pedig engem előtte speciel nem is tanított, azt se tudtam, ki az.:D Akik ismertek minket, azok rendesek voltak. Ha vkit nem kedvelnek, azzal biztos jobban kötözködnek.
2012. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!