Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatnál az plagizálás,...

Szakdolgozatnál az plagizálás, ha lényegében ugyanazt a mondatot leírom, csak átfogalmazom szinonimákkal?

Figyelt kérdés
Tehát a mondat ugyanaz, csak pl. gyerekek helyett fiatalokat írok, gyakran helyett legtöbb esetbent stb.stb.

2012. márc. 19. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, abszolút. Sőt: palizálás. A szakdolgozatírás arról szól, hogy képes vagy önálló gondolatokat megfogalmazni, nem arról, hogy mások gondolatait le tudod írni hasonló szavakkal. Az ilyen munka értéke nulla.
2012. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De akkor is benne kell lennie 10 darab szakirodalomnak, és az nem az önálló munkáról szól, hanem az eredeti művek tartalmának összefoglalásáról.

Hidd el, én örülnék neki legjobban, ha az egészet magam írhatnám, és nem kéne idióta idézgetésekkel és szakirodalommal bajlódni... Főleg, h nincs is olyan szakirodalom, ami igazán a témámról szól, ezért csak belemagyarázással tudom kapcsolni őket, de muszáj benne lenni 10-nek... Baromság, de ez van...

2012. márc. 19. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne tőlem várjál fölmentést, én meg tudtam írni két rendes szakdolgozatot. Gondolkodj el rajta, vajon miért az a követelmény, és próbáld teljesíteni.
2012. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

????

Én aztán nem várok fölmentést senkitől, tőled meg pláne nem. Én csak választ vártam a kérdésemre.

Gratulálok a két szakdolgozatodhoz, biztos nagyon nagy ember vagy, ha ilyen emberfeletti teljesítményre voltál képes... Kár, hogy két szakdolgozattal a hátad mögött sem vagy képes válaszolni egy olyan kérdésre, amit bizonyára egy szakdolgozat megírása után is mindenkinek kellene tudni.

2012. márc. 20. 12:02
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem. rögtön az első szóban ott a válasz: IGEN. Kár, hogy nem értetted, és keresed a kifogásokat, meg magyarázod a bizonyítványodat. Nem én nem válaszoltam, te hadakozol...
2012. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ott az igen, de úgy érzem, nem a kérdésemre válaszoltál, mert olyan, mintha nem vennéd tudomásul, hogy kötelező megemlíteni és összefoglalni korábbi szerzők munkáit. És én erre kérdeztem rá, hogy ezeknek az összefoglalásánál mennyire kell átfogalmazni a tanulmányaik eredményeit.


Teljesen mindegy, valószínűleg te teljesen más témából és más egyetemen írtál, mint én, és lehetnek eltérések. Természetesen meg fogom kérdezni a konzulensemet arról, hogy mit és mennyire kell átfogalmazni, mit tanácsol stb., de nem volt még rá lehetőségem, viszont a dolgozattal haladni kell.


Nem volt célom, hogy hadakozzak, csak kicsit sértőnek éreztem a válaszodat, amiben nullának nevezed a munkámat, anélkül, hogy bármit is tudnál róla.

2012. márc. 20. 13:55
 7/9 Kiss Anna Panna válasza:
100%

Nem számít plagizálásnak, erre vannak a hivatkozások. Tehát minden fontosabb gondolatmenet után, amit más gondolatainak összefoglalásaként írsz le, oda kell írnod a szerzőt és az évszámot pl. (Fehér, 1999). A hivatkozások révén mentek fel magad a plagizálás alól.

Egyébként csak, hogy rácáfoljak az előttem állítására, ha belegondolsz, akkor az alatt a pár év alatt, amit az iskola padjaiban töltöttél mások szellemi munkáját tanították meg neked. Így ha csak nem egy a világon teljesen új témáról írsz, akkor lényegében minden plagizálásnak számít, ami bármely szakirodalomban megtalálható. Természetesen a szakdolgozati bíra értékeli és ez egyetemenként és karonként teljesen más, de úgy gondolom, hogy min. 30 oldalt nem lehet közzétenni anélkül, hogy már hivatalosan elfogadott szakirodalommal alá ne támasztanánk mondanivalónkat. Aki mást állít, az nincs tisztában a jelenlegi követelményekkel.

2012. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kiss Anna Panna válasza:

És itt a hozzá kapcsolódó hivatalos információ, mely egységes az egész országban:

[link]

2012. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amire a kérdés vonatkozott, az nem egy összefoglalás.

*Mások gondolatait össze lehet foglalni hivatkozással. (Ahhoz is kell tudni önállóan fogalmazni.)

*Mások gondolatait lehet szó szerint idézni idézőjelbe téve.

Átmásolni úgy, hogy "a mondat ugyanaz, csak pl. gyerekek helyett fiatalokat írok, gyakran helyett legtöbb esetbent stb.stb." semmi értelme és semelyik normális felhasználási módnak nem felel meg.

2012. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!