Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik rendszer érvényes az...

Melyik rendszer érvényes az érettségizettekre?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy most be fognak vezetni egy csomó új dolgot a továbbtanulással kapcsolatban. Én ebben a tanévben fogok érettségizni, de még nem szeretnék egyből egyetemre menni, hanem szeretnék szakmát. De, hogyha én mondjuk 3 év múlva szeretnék menni egyetemre, akkor nekem a 3 év múlva esedékes követelményeknek kell majd megfelelnem, vagy mondhatom azt, hogy én még a régi rendszerben érettségiztem?
2010. nov. 22. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy remek kérdés, és ha nem lesz valami trükk, mint ami a régi hagyományos érettséginél volt, akkor azt kell mondanom, hogy minden évben az aktuális felvételi szabályzat az érvényes, amiben persze lehet valami kivétel rád. De ez nem valószínű. Tehát ha 3-4 év múlva akarsz egyetemre menni, akkor lehet kell 2 emelt érettségi, és nyelvvizsga is.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy nem lesz kivétel veled. Viszont lehet szintemelőt tenni majd, ha most még nem is lesz meg az emelt szinted. De erről majd többet tudunk, ha meglesznek az új szabályok.

2010. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, az akkor érvényes szabályok fognak rád is vonatkozni, mint ahogyan a 2004 előtt érettségizettekre is a mostani szabályok vonatkoznak, csak persze kitalálták a módját, hogy hogyan feleltessék meg egymásnak a két rendszert - de például én is pont ezért tettem 25 éves fejjel még egy szintemelő érettségit előző évben.
2010. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!