Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az egyházi...

Hajdulidi kérdése:

Mi a véleményetek az egyházi általános iskolákról? A fiam szeptembertől megy elsőbe, egy falusi kis iskolába, ami a köv. Tanévtől a Katolikus Egyházhoz tartozik.

Figyelt kérdés
Érheti-e hátrányos megkülönböztetés,ha eddig semmilyen vallásos nevelést nem kapott,nem vagyunk megkeresztelve sem.

2012. márc. 24. 05:41
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem a legjobb véleményem van róluk. Elvileg nem érheti semmilyen megkülönböztetés,de ez nagymértékben függ az igazgatótól és a plébánostól.

Ami biztos: kötelező a hittanórán részt venni és vizsgázni is hittanból. Akkor is,ha nincs megkeresztelve. Bizonyos alkalmakkor a misén is kötelező részt venni.

Mi egy városban lakunk. Itt az évnyitó-évzáró a templomban van egy mise keretében.

Talán ami előny egy állami iskolával szemben,hogy a felszereltségük jobb,mint az államiaknak.

2012. márc. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Én a helyedben ügyelnék rá, nehogy megfertőzzék az elmebetegségükkel. Biztos hogy van ott 1-2 agymosásra szakosodott ember...
2012. márc. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

En pedofilok koze nem adnam a gyerekem.

Tavaly szeptemberben jott a fiamek osztalyaba egy uj srac, mert ahova jart egyhazi suliba ott az egyik tanar molesztalta.

2012. márc. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Itt GYIK-en volt már nem is egy olyan kérdés, mikor az anyuka azt kérdezte, hogy jogosan tanácsolják e el a gyerekét az egyházi suliból, ha néhányszor hiányzott a miséről. Ez szerintem mindent elárul. Az egyházi suli csak a mélyen vallásosoknak éri meg, akik amúgy is járnának tempomba, amúgy is olvasnák rendszeresen a Bibliát. De így szerintem nagyon rosszul fog járni. Rossz lesz neki nagyon, hogy egy számára semmitmondó felfogást akarnak rátukmálni. Plusz misére vinni minden héten, az majd nektek sem lesz leányálom, ha eddig sem jártatok.
2012. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sajnos nálunk nem nagyon van más lehetöség,csak (nekünk)nagyon drága utazással(diák+felnött bérlet+napi több óra ingázás).Az 2013-as évtöl új rendszer lesz,az állam veszi át az iskolánkat?Így biztos,hogy rosszul járunk,és az ingázás sem lesz megoldás a várható összevonások miatt.
2012. márc. 24. 15:18
 6/8 A kérdező kommentje:
a suli csak a köv. tanévtöl csatlakozna az egyházhoz,a tanári kar marad,és valamilyen erkölcstan-etika-hittan kötelező lesz mindenhol(választható,csak itt hittan lesz)
2012. márc. 24. 15:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

igem vagy hittanra jár, vagy etikára/erkölcstanra


amennyire le van süllyedve az ország, ránk is fér

2012. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Véleményem szerint nem helyes ,amikor a kisgyerekekre rá akarják ezt erőltetni még arra sem szabadna ,akit ez nem érdekel,maguknak kellene dönteniük,hogy szeretnének -e ilyen jellegű iskolába járni.Én amikor kicsi voltam nekünk is ajánlották,de sosem mentem,de nem lettem rosszabb ember.Ha most lennék kisgyerek és muszáj lenne,inkább nem járnék be.

Sajnálom,hogy most ezt hozták be.Bocsánat,hogy ha nem teljesen a kérdésre válaszoltam:)


Üdv!

2012. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!