Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Akik vállaltak...

Egyetemisták! Akik vállaltak már el életükben diákmelót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az érdekelne, hogy mennyi ideig csináltad, mit, mennyi volt a fizetésed egy hónapban(ha nem túl indiszkrét) és hogy bírtátok fizikailag, szellemileg?

Előre is köszönöm a válaszokat!

20/L



2012. márc. 25. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én végig dolgoztam egyetem mellett,műszakis ráadásul.


Az elején még 300-as órabér volt (2006 környéke),utána 450/óra.

Változó volt hogy mennyit kerestem,2010-esre emlékszem,45-60ezer között volt,de dolgoztam is sokat.


eleinte megerőltető,de hozzá lehet szokni,nekem sikerült 5 évig ugy,hogy közben páromra is jutott mindig idő a tanulás és a meló mellett.

25/N

2012. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én mindössze fél évig melóztam, tovább nem voltam rászorulva. Suliban eközben nem vettem fel az előírt krediteknek csak alig több, mint a felét, mégis alig volt szabadidőm. Elég jól kerestem (500 forintos órabérrel havi 20-50 ezret, attól függően, mennyi melót tudtam vállalni), a suliban meg csodák-csodája ötösöket és négyeseket szereztem. Lehet csinálni párhuzamosan a kettőt, csak elég lelketlen, főleg, ha egy szórólapozásnál vmi intenzívebb munkát vállalsz. Ha fontolgatod a diákmelót, javaslom, inkább passziválj egy-egy félévet és tegyél félre a keresetedből a kövire - kivéve persze, ha nem akarsz emiatt csúszni -, így többet tudsz dolgozni, és egyszerre egy feladatra kell csak koncentrálnod, szal valsz, jobb teljesítményt tudsz mindkét helyen felmutatni. A fiatal éveidet a mókuskerékben tölteni am sem túl szívderítő, én legalábbis gyakran éreztem vmi idő-, energia- és lehetőségpocsékolást olyankor, amikor a túlvállaltam magam, amikor meló után suliba rohanva este már arra nem maradt többnyire energiám, h egy sört megigyak baráti társaságban. Inkább bulizz, ismerkedj, szórakozz, utazz, használd ki, h most azt tehetsz, amit csak be mersz vállalni. Melózni jó, de igazán úgy jó, ha az átmelózott nap után nem kell szemináriumi dolgozatok és vizsgák miatt éjszakáznod otthon...
2012. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!