Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek haditudósító?...

Hogyan lehetek haditudósító? Akár itthon, akár külföldön

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
nyelv anyanyelvi szinten angol például , francia avagy német , kínai , orosz
2012. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom kell hozza perfect nyelvtudas(angolra tippelnek.)

Es mondjuk olyan felsooktatasi intezmeny vegzettsege, aminek koze vad a kommunikaciohoz, es a mediahoz.Most eszembe jutott a Zrinyi Miklos nemzetvedelmi suli is, ott nem tudom van e olyan szak aminek ehhez koze van.De altalaban az ismeretsegi kornek is nagy koze van hozza ki milyen allasba tud kerulni.:)

2012. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem kell hozzá katonai iskola és/vagy tapasztalat? Én is annak készülök, de nem tudom mit kell hozzá tanulni.
2013. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia.Én is annak készülők.Nem tudom te hol tartasz de én újságíró suliba járok és hivatàsos főtörzszászlósként szolgáltam a Magyar Honvédség kötelékében.

Egyenlőre úgy néz ki hogy ez elég ahoz hogy az álmomhoz közelebb kerüljek.Elöször ki kell tanulnod az újsàgíró szakmát,ez nem azon mulik hogy milyen iskolát végeztél..hanem hogy forgatod a tollat és mennyire látsz rá a vilàg dolgaira.Nem muszáj ahoz Főiskola hogy újságíró legyél.Sok sikert.Szép és írigyelt szakmát választottunk mind ketten.Remélem te is közelebb kerülsz az álmodhoz mint én..egy dolog van..ne add fel!!! Bizz magadba és eléred amit akarsz.Sok sikert.Timea

2016. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CarpathianHussar válasza:
Azt a mindenit hol is kezdjem :D imádok néha felnézni ide már csak az ilyen hanta-hóhérok miatt. Tehát, ha jól értem bő hat éve mikor az előző válasz íródott, Tímea(még a saját nevét is helytelenül írja le:D) éppen "újságíró suli"-ba járt, és előtte "hivatásos Főtörzszászlósként" szolgált a Honvédségnél.....fuuuuuuha, na szóval hivatásosként állományba csak akkor kerülsz ha közszolgálatiról vagy altisztiről érkezel, civilből szinte kizárólag csak szerződésesként szerelhetsz fel, aztán ha bent van az első 3 éved a cégben akkor idővel talán hivatásos állományba kerülsz, hozzátenném azért "hivatásos" mert magabiztosan egy életre választod "hivatásul"(azért ez nem rakéta fizika igaz?) nem pedig karrier-buszmegállóként amíg elszívok egy cigit. Az, hogy te Főtörzszászlós-i(ja igen, rendfokozatot nem kezdesz leírni kis betűvel) rendfokozatban "szolgáltál" az azt jelenti ha altisztként kerültél állományba akkor is minimum 14-15 évet beletettél hogy eljuss eddig a rendfokozatig, hogy aztán mehess haditudósítónak :D hogyne, és nem azt mondod hogy milyen rendfokozat-BAN szolgáltál, hanem hogy milyen beosztás-BAN, tudod egy Honvéd a szakmája és a kistársai iránti elhivatottságában méri magát, nem a paroliban, a rendfokozatod-tól nem te leszel több, hanem a felelősség amihez méltónak kell lenned, és igen, az újságíráshoz nem feltétlenül kell diploma, az viszont igen hogy ismerd a különbséget az egyenlőre és egyelőre között, az ahhoz-t ne egy H-val írd, lényegében nem árt beszélni a magyar nyelvet. Soha nem szoktam ilyen helyekre válaszokat irogatni, valószínűleg soha nem olvassa el senki de legalább kiadtam magamból, tudod azért az egyenruháért az életüket adják egyesek, szégyelld magad!
2022. okt. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!