Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogi szakvizsga ("A" rész -...

A jogi szakvizsga ("A" rész - polgári jog) tananyagát mégis hogyan lehetne megjegyezni? Annyi a tananyag, hogy az már felháborító, többezer oldal. A "B" (büntető) részt már letudtam, de az kevesebb volt. Nincs valami jó módszer erre?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 13:03
 1/3 anonim válasza:
Szia!Voltál már vizsgázni?Én a C részből megyek majd (szeptember) de már előre ráz a hideg: rengeteg a módosítás pl teljesen új Mt lesz vasárnaptól...
2012. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Voltam, 28-án a Kúrián. Ptk. 5, Pp. 4, Gt. 4. "Jó módszer" végül is nem volt, s*ggeltem mint az őrült, amennyit csak bírtam.
2012. júl. 2. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nem lehet megjegyezni.

Főleg, ha nem is foglalkozol vele, pl. mint én, aki büntető területen dolgoztam 3 évig.


Csak az van, hogy magolni kell, mint az eszement és reménykedni egy korrekt bizottságban és az emberi hozzáállásukban.


Mert a jogi szakvizsga sikeressége és eredménye is, bármiből is mész, kizárólag múlik, hogy mennyire vagy nekik szimpatikus - és emiatt hogy állnak hozzád.


Egyébként sajnos az élet sem szól másról.

Ennyiben egyébként a jogi szakvizsga, a szubjektivitása miatt, tökéletesen felkészít az életre.

2017. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!