Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már annyira ideges vagyok...

Ha már annyira ideges vagyok az érettségi miatt hogy tanulni sem tudok mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el ezt, itt jó tippek vannak! :)

Sok sikert, kitartást, ne izgulj, és ne feledd: minden nap egy kicsit!

2012. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én is idén érettségizek. Te hol tartasz úgy mindenben? :)


19/F

2012. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Én is most fogok érettségizni, semmiből nem tanultam még semmit, meg úgy általánosságban a 4 év alatt semmit. Most kezdem majd el, de néha annyit kellene most megtanulnom, hogy el sem kezdem, és inkább letelepszem a gép elé...
2012. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Ne parázz, én 5évig (nulladikos) nem tanultam otthon semmit, figyelgettem az órán meg ügyeltem hogy meg ne bukjak...320 pontom lett végül.. nevetségesen primitiv az érettségi.. a matekbol 2esre hajtottam megislett..ugye ott a nemtanulás eléggé meglátszik..a történelem évröl évre nevetségesebb, a tanárunk aztmondta érettségi után hogy kb fél év alatt felkészithetne kb bárkit mostmár annyira röhely. a földrajz választottam idén kicsit nehézkes volt, de engem érdekelt és figyeltem igy jó lett, az irodalom meg :D:DD irásbelire nézd át az érvelést és ha sokat olvastál otthon akkorsincs gond az értelmezéssel.....szóbelire meg tételeket olvasgasd emlékezni fogsz segitenek...:) (érettségi elött bevoltam szarva énis.. nyugi:
2012. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

mármint tavaly nem idén:)


szoval ha éphogy 2es vagy mindenböl akkor nehézkes lehet és mázli is kell, de 3-5 tanulok rendszerint ugymondják nevetséges volt:D

2012. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bécs P ***** válasza:
Relaxálj, mozogj minden nap fél órát (pl futás), és gondolkozz el azon, hogy miért félsz ennyire az érettségitől, és hogy reális-e? És van-e értelme ennyire idegesnek lenni. Sok sikert!
2012. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szasz89 ***** válasza:

Ne idegeskedj.

Tényleg ez a válasz. Lehetek kicsit bőbeszédűbb is.


Előttem pont sikerült megragadni másnak a lényeget. Miért vagy ideges? Azért, mert az érettségi ismeretlen számodra, nem tudod mi vár rád. Félsz az ismeretlentől. Az emberek ugyanezért félnek a haláltól, csak hát az érettségi ugye közelebb van. Azt tanácsolom minél több érettségizett ismerősöd kérdezd meg, milyen tapasztalataik voltak az érettségivel. Túlnyomó többséggel azt fogod hallani, hogy könnyebb volt, mint gondolták vagy jó bulinak tartják. A lehengerlően sok pozitív válasz a te reményeidet is pozitívan befolyásolja majd.

Több okból sem szabad idegeskedni, az emberi agy befolyásolja saját magát, ennek előnye is van, te is magadba tudod szuggerálni, hogy nem vagy ideges. Adok hozzá segítségként pár gondolatot:

- Az érettségi nem nehéz, sokan letettük már és eddig senki sem halt bele. Legtöbbünknek vártnál jobb eredménnyel a kezében.

- Ha idegeskedsz és nem tudsz miatta tanulni a lelkiismereted hat rád, hogy miért nem tanultál többet és rontja a teljesítményed. Ne engedd, hogy a benned rejlő potenciált rontsa a tudatalattid, ennél te több vagy! (Ha pusztán ezt megérted és felfogod, azzal már nem is tudatalatti lesz, hiszen tudatosul, több irányítást szerzel felette.)


Szellemi frusztrációra a fizikai jellegű szórakozás a legjobb gyógymód. Én személy szerint (azon kívül, hogy érettségit megelőző hétig sz@rtam az egészre) bowlingozni mentem, a legjobb (legális) stresszoldó, egy böhömnehéz golyót hajigálhatsz csörgő, zörgő, szanaszét reppenő fabábukhoz, elképzelni sem tudok jobbat egy halom gyümölcs pöröllyel való veregetésénél. Sajnos mindkettő költséges.

Ha olcsóbban szeretnéd megúszni válassz olyan elfoglaltságot, ami teljesen leköti a figyelmed, ekkor a pihen a lehető legjobban a tanulásodhoz szükséges része az agyadnak. Azaz ússz az usziban, biciklizz jégen, űzz valami nyerésre ösztönző sportot (foci, tenisz, fogócska), vagy fitness. Sajnos ilyenre nehezen veszi rá magát az ember, ekkor összekötheted valami céllal, amit egyébként is el kell intézned (hajtóerő). Pl.: elgörkorizol a postára,mert egyébként is fel kell adnod ezt a csekket; elfutsz a barátodhoz xboxozni, stb.

Végső soron, ha semmi sem működik, kérj meg egy hozzám hasonlóan nem agresszív személy segítségét: barátnőmnek épp tegnap jeleztem, hogy kap tőlem egy szédületesen nagy pofont, ami helyrerázza, mert ő meg annyira túlzásba viszi az izgulást.

2012. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szasz89 ***** válasza:
Jut eszembe még, hogy BESZÉLJ erről másokkal, ne gyakorikérdésekre írjál, mert ha hagyod telebeszélni a fejed, az meggyőzöbb, mint recepteskönyvet olvasni.
2012. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szerinte tanuljál
2012. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Természetes hogy izgulsz. Velem is ez volt anno. Én 2009-ben érettségiztem, és én is annyira izgultam hogy már vagy egy órával hamarabb elkészültem, mint ahogy menni kellett volna. Ezért össze vissza mászkáltam a házba, le se bírtam ülni. Erre anyu aszt mondta mért nem megyek ki a levegőre és próbálok megnyugodni. Fogtam magam és kimentem a diófa alá és kifeküdtem oda. Végül is jót tett, de természetesen nem múlt el az idegességem.

Én sem tanultam sokat a 4 év alatt, de azért nem árt ha tudsz néhány tételt. ha nem is mindet ha már legalább a felét tudod akkor az szerintem jó. Én is kb annyit tudtam, sőt magyarból szerintem még annyit sem. De szerencsém volt és jó tételt húztam. Nekem lett a legjobb érettségim az osztályban, pedig 9-ben még majdnem megbuktam töriből. Szal nyugi, menni fog! Állj úgy hozzá ahogy én. Mindig azt mondom hogy biztos nem fog sikerülni. Ha igazam van akkor nem lepődök meg, ha pedig nem akkor csak jól jártam. :D bár ez így elég érdekesen hangzik...

A vizsgákra vigyél mindenféle szőlőcukrot, mert az jót tesz (még ha nem is akkor is ha elhiszed akkor placebónak jó). Én vittem még pár sport csokit is, meg egy extra kicsi üveges energia italt is asszem. Remélem sikerülni fog! És ahogy szokták mondani: egy nagy kalappal! :D

2012. ápr. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!