Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már annyira ideges vagyok...

Ha már annyira ideges vagyok az érettségi miatt hogy tanulni sem tudok mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 20:30
1 2
 11/14 Kolibri71 válasza:
Aki 4 éven át tanul, annak nem kell érettségi előtt hajráznia. Szerintem. Nekem ez volt a tapasztalat. A kedvenc tárgyak fejben voltak, amit meg utáltam, azt az utolsó hetekben sem tudtam bemagolni. Ami négy éven át nem ment, az az utolsó pillanatban sem fog. Szerintem :)
2012. ápr. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Ne izgulj az érettségi miatt. Írásbelire egy szót se tanultam, szóbelire nem sokkal többet. Ha egy kicsit is odafigyeltél az iskolában az órákon nem lehet semmi baj.
2012. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Pont ugyanez a helyzet nálam is :( Pedig én 4 éven keresztül normálisan tanultam... Most pedig azt érzem, hogy semmit se tudok. Ráadásul azt se tudom, hogy melyik tárgyra készüljek, és többnyire az a vége, hogy így egyiket se bírom elkezdeni :(

Ennek ellenére tanácsnak... Hmm attól függ, hogy az évek alatt mennyit készültél és hány %-ra hajtasz. Ha legalább olyan 3-as 4-es voltál, akkor: szerintem töriből atlasszal olyan 70%-ot ösze lehet hozni, ha valamennyire is tanultad, akkor matekból sem olyan nehéz a 3-ast megszerezni, magyarból ha van valamennyire is a fogalmazásokhoz érzéked, olyan 60-70%ot nem nehéz összehozni. Angolból (vagy neked nem tudom mi kell) ha van nyelvvizsgád, a középszintű érettségi ahhoz képest nagyon könnyű, 80%-ot simán összehozol.

Viszont ha te is legalább 80%-ot szeretnél mindenből, akkor az szerintem már irtó nehéz...

2012. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14  Miki válasza:

A megnemértett szavakat tisztázd le, és az első tisztázott szótól folytasd az olvasás.

Ha elolvastad az egész szöveget akkor olvasd el újra az első megnemértett szóval kezdve.

Példa: A szacharóz olyan anyag amely test számára idegen és csak az utóbbi 200 évben terjedt el.

A szacharózt a nyugati kultúra a Mezopotámia és a Szentföld ellen indított nagy keresztes háborúig nem ismerte.

Egésszen az 1800-as évek elejéig a királyok és a nemesek körében okozott csak diabéteszt.

Tünetei a következők: az első 2-5 percben feldobottság majd levertség, édeskés szagú vizelet, fokozott folyadék igény, álmatlanság, fogromlás, zavart viselkedés.

A szacharóz a test számára ismeretlen anyag és egyúttal izolátum, ezért az emésztésekor a szervezet önmagából vonja ki a feldolgozásához szükséges anyagokat, mint pl. kálium, kálcium, vitaminok.

2 liter Coca-Cola 40 teáskanálnyi szacharózt tartalmaz.


Olvasd el az első tisztázandó szó jelentését és kezd újra az első tisztázott szótól az olvasást:


szacharóz: Fehércukor amelyet cukornádból vagy cukorrépából nyernek ( pl. porcukor, kockacukor ).

mezopotámia: A mai Irak területe.

szentföld: A mai Izrael és Palesztina teljes területe.

keresztes háború: A katolikus egyház által kezdeményezett közel-kelet ( Egyiptom, a mai Irak, a mai Palesztina ) ellen folytatott területszerző háborúk, amelyet ideológia alapra helyeztek

( a kereszténység harca a pogánynak nevezett iszlám ellen ).


diabétesz: Cukorbetegség, amelynek 2 fokozata van. az I. fokozatnál a beteg naponta inzulin

( hasnyálmirigy által termelt hormon, amely által a szervezet feldolgozza a cukrot ) kezelésre szorul.

A II. fokozatnál a beteg nem léphet túl bizonyos szénhidrát ( pl. 1,5 gramm szénhidrát )

( szénhidrát: keményítő és cukor.) mennyiséget naponta.


izolátum: Elkülönített anyag.Minden olyan anyag amelyet ipari feldolgozása során megfosztanak természetes összetevőitől ( a cukor ezek 99%-át elveszti ), pl. liszt, só, cukor.


kálium: Ásványi anyag. Az izomműködésnél és a sejtek energia ellátásában van fontos szerepe.

kálcium: A szervezet egyik építő anyaga, pl. a csontok nagyrészt ebből épülnek fel.

vitamin: A folyamatok szabályozásáét felelősek.Pl. E vitamin a fehérje

( aminosavak láncolatábol áll, az aminosavak szerves anyagok )

bontó enzimeket ( enzim: katalizátor, vagyis gyorsítja a folyamatokat, jelen esetben az emésztést ) szabályozza.

A vitaminok csak elegendő mennyiségben és egymással megfelelő arányban fejtik ki hatásukat.


A szótisztázás során tisztázd le az ismeretlen szavakat, személy és helység neveket.

A szakszavakat és a régies ( pl. östeledik = esteledik,sötétedik ) hangzású szavakat nem szükséges tisztázni.

A megnemértett szó tünetei: az elolvasott vagy hallott anyag megnemértése.

Zavarosnak tűnik az olvasott anyag, az elolvasott anyagból semmire sem emlékszel, végig ásítozod az egészet, unod és frusztráltnak érzed magad az anyag elolvasása, vagy egy előadás után.

IIyenkor keress egy bizonytalannak tűnő vagy megnemértett szót, vagy kérdezd meg azt akitől hallottad a megnemértett szót, hogy mit jelent.

Valamint ha te egy diák vagy akkor a megnemértett szóhoz kell tömegtársítás ( fizikai kinézet ) is.

Pl. ha autószerelőnek tanulsz és elmagyarázza az oktató a dűzni jelentését

( dűzni: Fuvóka, amely meghatározza a rajta keresztül haladó anyag mennyiségét a keresztmetszete által,pl. autónál a benzin mennyiségét )

akkor az oktatónak képet is kell mutatnia a dűzniről, vagy megmutatni magát a dűznit.

Tanulóként ha megértesz minden szót akkor tudni és érteni fogod a tananyagot. A reál tárgyakat és az idegennyelvet gyakorolni is kell ( matek, fizika stb ).

Olyan forrást keress amelyik körül írja a keresett szót ( pl. internet, régi szótár ) és nem csak a szó szinonimáit írja le.

( szinonima: helyettesítő szó, pl. a társadalom szó jelentését: a nép,csoport, emberiség szavakkal helyettesítve adja meg.

Társadalom jelentése: Civilizált csoport amely képes a szerveződésre, pl. munka megosztásra, közös értékrend létrehozására és azok tovább adására.)

Az emberek az általuk olvasott, hallott szavak 40-60%-át nem értik, ezért nehéz sokak számára a hírekből és az embertársaik által hallott információk alapján meghozni a megfelelő döntéseket

2012. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!