Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eötvös József Főiskola,...

Eötvös József Főiskola, műszaki kar, környezetmérnök?

Figyelt kérdés

Jár valaki ide,vélemyények??

Nehéz bekerülni??

Mekkora a szórás,húzós??



2012. ápr. 10. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A bekerülés nem vészes mondjuk ilyen BME, SZTE vagy ilyenekhez képest, legalábbis én így hallom a városban, hogy nem egy nehéz főiskola :) Bár mindenki a sajátját szapulja, pláne ha annyira nem népszerű :P (délen van, nem kínál nagy választékot, azok is vannak máshol is...)

Ha tanulsz bent maradsz, ha csak bulizni jársz, akkor lemaradsz és nem kapsz diplomát, ennyi, de ez mindenhol így van. Szerintem itt is a matek vagy műszaki rész a buktató, ha azon átmész sima ügy a diplomáig :)

Ha érdekel a szak, jó vagy benne, el akarsz helyezkedni vele, mindegy hol végeztél, dolgozhatsz benne, ha nem vagy alkalmas környezetmérnöknek, csinálhatsz bármit, nem fogod szeretni és nem is fog menni :) ez mindennel így van az életben :)

Honnan jönnél? Miért pont EJF? :)

2012. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

Szentendrei vagyok,egyik ismerősöm végzett itt,azt mondta neki nagyon bejött,jó volt a társaság,és utána azonnal talált vele melót

Amúgy más helyeket is fogok jelölni,csak ez a hely szimpatikusnak tűnik

2012. ápr. 11. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Baján inkább az a divat, hogy Pestre, Szegedre vagy épp Pécsre utaznak tanulni.. De persze jönnek az EJF-re messzebbről is, mint te, de ritka (és talán inkább csak az miatt, hogy nem kerültek be az elsőként és másodikként megjelölt helyekre). Végül is, ha Pest mellett vagy, ésszerű pesti sulit választani, közelebb van, talán azok felszereltebbek, jobb hírűek..

Nekem mindenképp pozitív hogy Bajára jönnél :) hangulatos város, biztos találsz jó társaságot, a suli meg megadja azt ami elég a munkádhoz. Aztán úgyis te alakítod a jövődet. ;)

2012. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na akkor tőzsgyökeres bajaiként és egy ideje EJF-esként felvilágosítanék mindenkit az iskola helyzetéről. :) Biztos lesz benne némi elfogultság, de mindegy. :) A környezetmérnöki szak nem olyan népszerű, mert nehéz vele itthon elhelyezkedni, pláne ha nem vagy rugalmas, egy adott városhoz ragaszkodsz (a környéken álmodni sem kell melóról ebben a körben). Elvégezni el lehet, ha tanulsz rendesen, botlások jöhetnek, de azért megcsinálható.


Ami népszerűbb az az építőmérnöki szak és itt oszlatnék el egy általános tévhitet! A hallgatók 90%-a érkezik Nyíregyházáról, Békéscsabáról, Szolnok környékéről, Győr felől, ami enyhén szólva sem mondható közelnek és nem azért, mert az első helyükre nem vették fel őket. Ezen diákok többsége vizes szakközépiskolában tanult és a tanulmányait csak és kizárólag itt tudja folytatni, ha ebben a szakmában szeretne dolgozni. Az országban ez az egyetlen főiskola, ahol ilyen szakirányok vannak. BME-n van hasonló, de az sem ugyanaz.


Vannak buktató tárgyak rendesen. Matekot csak túl kell valahogy élni, bár azon is sokan kiszóródnak első félévben, meg lehet csinálni. Amivel csúsznak többnyire, azok a vasbetonok (1 és 2), illetve a vizes szakmai tárgyakat veszik nagyon komolyan, amit nem könnyű teljesíteni.

Környezetmérnökin szintén víz felé lehet szakosodni, de akikkel beszéltem többnyire megbánták, hogy nem az építőt választották, pont azért, mert ezzel könnyebben el lehet helyezkedni.

Tény, hogy nincs valami jó híre a környéken a főiskolának és aki nem ismeri az is ócsárolja, hogy büfé az egész. Az ilyeneket viszont egyszer beültetném egy hidraulika vizsgára szívesen! :) Nem könnyű, de meg lehet csinálni és 99%, hogy lesz utána diplomádhoz illő állásod, ha nem ellinkeskeded az egészet! A jobb tanulóknak utolsó félévben már érkeznek általában ajánlatok is, ami a mai világban szerintem nagy szó!

2012. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2012. szept. 11. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Van kollélgium?
2015. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van!
2015. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!