Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit dolgozik egy biomérnök/kör...

Mit dolgozik egy biomérnök/környezetmérnök?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy milyen területeken helyezkedhet el, de konkrétan mi a "mindennapi teendője"?

Szívesen kapcsolatba lépnék végzett/tanuló biomérnökökkel vagy környezetmérnökökkel. :)



2012. márc. 13. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

E kettő között vacillálok. Mennék biomérnöknek, de félek, hogy nem bírnám. Mennék környezetmérnöknek, de félek, hogy kevés. :D

Te mikor kezded az egyetemet, vagy kezdted?

2012. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

hú, előző, én kb. vegyészmérnöki vs környezetmérnöki között vacilálok így... nem tudom, bírnám-e a vegy.mérnökit, mert bár megy a matek, annyira nem szeretem, de úgy hallottam a környezetmérnök elég hamburger-szak a mérnöki szakokon belül...


mi a véleményetek?

2012. márc. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

"de úgy hallottam a környezetmérnök elég hamburger-szak a mérnöki szakokon belül.."


A műszaki szakok közül van kb. 4. ami nem "hamburger-szak".

Ezek: építőmérnök (NEM építész), villany, gépész meg vegyész.

2012. márc. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
# 3/3 jah :-)
2012. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Én biomérnöknek tanulok, másodéves vagyok, írtad, szívesen kapcsolatba lépnél ilyen emberrel, szóval nekem írhatsz nyugodtan privát üzenetet, ha van valami kérdésed.


Egyébként válaszolva a kérdésedre, regisztráltam elég sok állásajánlatos honlapra, ahonnan rendszeresen jönnek a biomérnök állások, ez alapján azt mondanám, hogy nagyjából ugyanoda keresik, mint egy vegyészmérnököt. (ezen kívül gyakran a betöltendő posztokra jelentkezhet még gyógyszerész, vegyész, biológus... de a vegyészmérnök mindig ott van, szóval azzal mondanám leginkább rokon szaknak. )

Az meg hogy milyen teendőt lát el, annyira sokrétű, erre igen nehéz válaszolni. Most írok egy példát, mondjuk legyen egy élelmiszerüzem. Tegyük fel elmész oda dolgozni, ott lehet, hogy az lesz a feladatot, hogy analizálod a különböző összetevőket, melyik mivel hogy reagál, veszélyes e a szervezetre ...stb

De az is lehet, hogy éppen folyamatirányító leszel, tervezed melyik gép hogy az optimális, vagy éppen melyik összetevőt hogy lenne célszerű előállítani...

2012. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1: még csak 10.-es vagyok, de szeretnék jól informáltan fakultációt választani :P

Köszi az eddigi válaszokat, jöhet még! :))

2012. márc. 14. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Én jövőre kezdem. Kérdéses még a sorrend.
2012. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Üdv. Én biomérnök hallgató vagyok Veszprémben. Van sok közös óránk a környezetmérnökökkel. Nekik a biológia részére helyezik a hangsúlyt , míg nekünk egyre nagyobb szerepet kap a kémia , matek meg stb. Környezetmérnökiről nemtudok mit mondani , de a biomérnöki ..öhhöm.. nehéz. Sok a tanulni való , évközben is nem csak ZH időszakban , szinte összemosódik a szorgalmi időszak és a vizsgaidőszak. Elég durva. Ráadásul sok óráink vannak naponta , van hogy 8-20-ig vagyok/voltam egyetemen. Sokan meggondoltál magukat hogy idejöttek. Kevés és alacsony a ponthatár , de nagy a szórás , mivel elég nehéz. Matek , kémia , fizika főleg ezek a szűrő tárgyak , ezekre kell odafigyelni. Biomérnökként elvileg sok helyen lehet elhelyezkedni , hogy ebből mi igaz azt nem tudom.

ha akarsz több infót , akkor itt nyugodtan szétnézhetsz


[link]


Jól gondold meg mit választasz. Olyan szakra menny amivel szeretnél is foglalkozni, ez a legfontosabb. Ne azt nézd hogy mivel lehet a legjobban keresni , hanem azt hogy mit szeretsz tanulni. Itt elég komoly a fizika, kémia , és a matek . :D sok sikert.

2012. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ha normálisan el akarsz helyezkedni és valami olyat szeretnél tanulni, amiből hasznod is lesz, akkor ne menj környezetmérnöknek...Én ott kezdtem tavaly, de most megint beadtam a jelentkezésem vegyészmérnökire. A környezetmérnöki itt Debrecenben nem egy nagy valami...Tanulgatsz ezt is meg azt is, de igazából semmit. Ha van egy kis kémiai meg biológiai előképzettséged, akkor itt ezeket a tárgyakat röhögve elvégzed az alapján, amit középsuliban tanultál (főleg ha faktos voltál). A matekot azt nagyon keményen veszik, de a többire nem fektetnek valami nagy súlyt. Nekünk annak idején nagyon mondták, hogy milyen könnyű elhelyezkedni meg minden, mert, hogy mindenhova kell ilyen szakember. Ezt gyorsan emg tudod te is saját magad cáfolni, ha felmész akármelyik álláskeres oldalra. Nem rossz képzés ez, csak ha valamit (kémia, biosz) komolyabban akarsz tanulni, akkor ne ilyen képzésre menj.

Remélem nem vettem el teljesen a kedved, de én nagyon megbántam és nem akarom, hogy más is ebbe a hibába essen!

2012. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitát szeretnék nyitni, főleg egy hallgatóval nem.

Csak az a fura, hogy Apám munkanélküli, minden áldott nap állást keres, bújja az ilyen oldalakat. Ő azt mondja, keresik a környezetmérnököket.

Szóval nem tudom, hogy minek/kinek higgyek...

Apám biztos nem hazudik, főleg, mert ha magára gondol is örülne, ha pár éven belül ki tudom segíteni anyagiakkal. Ha nem gondol magára, akkor főleg nem akar hazudni.

De az se hazudik, aki közel van a tűzhöz, végzett hallgató agy ismer végzett hallgatót.

2012. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!