Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vélemények a pszichológia...

Vélemények a pszichológia szakról?

Figyelt kérdés
Érdemes-e oda menni vagy nem? És ha igen miért?
2012. ápr. 10. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem. Az érveim:

1. Ahhoz, hogy tudj vele valamit kezdeni drága (kell alapdiploma, mesterdiploma, meg szakvizsga, ill. gyakhely)

2. Nagyon buktatós tárgyak is vannak.

3. A legrosszabb egyetemi élményeim az ottani oktatóktól van.

Persze, ha szereted, lelkesedsz érte, elkötelezett vagy, menj nyugodtan.

2012. ápr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Első válaszoló: a 2. és 3. pontot kifejtenéd bővebben?
2012. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. Nagyon buktatós tárgyak is vannak.

Olyan tárgyakra gondolok, amiből nagyon sokan kaptak elégtelent. Minden képzésen előfordulnak ilyen szórótárgyak, de itt nem magamat éreztem hibásnak. Eleve olyan volt a vizsgáztatás módja, hogy azon nem volt nehéz buktatni. Ide most nem akarok neveket írni (sem intézményt, sem oktatót), mert ebből már volt egy komoly konfliktusom.

Az sokat számít melyik egyetemről van szó. Érdemes megnézni az elérhető adatokat. Jó teszt a markmyprofessor.hu, onnan el lehet indulni, hogy vannak-e ilyen problémás tárgyak ill. oktatók.


3. A legrosszabb egyetemi élményeim az ottani oktatóktól van.

Példa: a vizsga 45 perc és 4 kérdésre kell rövid esszét írni. 1 hibátlan esszé elégséges, 2 már közepes és így tovább. Nem féltem tőle. Lediktálja a kérdéseket (A és B csoport), még örülök is, mennyire egyszerűek. Erre közli: "akkor már elment 9 perc". Nagyjából 4-5 percenként megszólalt és elmondott egy monológot. Másodperce pontosan a 36. percben beszedi. Úgy, hogy az utolsó 2-3 percben nem maradt csendben. 114 vizsgázóból 97 elégtelent kapott. Reklamáltunk és semmi.

Jó, UV-n átmentünk, mert azért 97+X emberrel ezt másodszorra nem tehette meg. Akarta, de elszántak voltunk (szóltunk, hogy csend van és ő se beszéljen, az óra nem akkor indul, stb.).


Na most ilyen vizsgám minden félévben volt pár darab. Hozzá lehet szokni....

Volt olyan is, hogy adott kurzushoz 7 szorgalmi feladat, mondja "segít a vizsgán". Aztán kiderült, hogy azokkal semmit nem foglalkozik, ugyanis "felkészülni és tanulni segít".


Olyan is megesett, hogy leadjuk az elemzést, majd kissé átdolgozva elmondja egy konferencián. Semmi utalás arra, hogy a hallgatói készítették. Amikor szóltunk érte az lett belőle, hogy "ő inspirált és terelt minket".


Olyan is volt, hogy a nő kemény ezoterikus szövegeket mondott. Vizsgán meg csak a könyvet kérte, amiről nem esett szó.


A csúcs: 12 előadás volt megbeszélve a szorgalmi időszakban. Ebből 7 alkalommal jött be. Amikor nem jött el, nem szólt előre, utólag sem kért elnézést. A vizsgán gond volt (túl sokan kaptunk elégtelent), panaszt tettünk. Komolyabb vizsgálat lett belőle és volt képe azt hazudni, hogy ő 12-szer bent volt. Kurzusfórumba hiába írtuk be, azt állította: "én nem látom a kurzusfórumot".


Ez egész biztosan nem jellemző az összes pszichológus-képzésre. Nekem pechem volt, rossz egyetemet választottam. Illetve a végén kezdtem a markmyprofessor alapján szakmailag és emberileg is a legjobb oktatókat választani és akkor már egész tűrhetőnek éreztem. Sajnos ez túl későn jött és addigra sokkal vegyült undort kaptam az intézettől.

2012. ápr. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, melyik egyetemre jártál, ha szabad kérdeznem?


Amúgy az SZTE-n biztosíthatom, hogy nincs ilyesmi.

2012. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, látom nem szeretnéd leírni. Esetleg privátban leírhatnád, érdekelne, melyik egyetem ez (hiszem MA-ra még nem tudom, hova menjek).
2012. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne, hogy hova jártál, kedves első... mert sajnos a saját sulimmal sincsenek túl jó tapasztalataim, de úgy hallom, hogy a többin se jobb. mármint a pszichó.
2012. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ELTE PPK
2012. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!