Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémiánál ezért vonhatnak...

Emelt kémiánál ezért vonhatnak le pontot?

Figyelt kérdés
Nem mindig szeretek kerekíteni, ezért általában pontosan adom meg az eredményeket. Pl. nem 14,263 g, hanem 14,2628 g, vagy ilyesmi. Ugye ez nem gond?
2012. ápr. 10. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A végeredmény megadásánál gond lehet, mert megfelelő értékes jegyre kerekítve kell megadni. Van valami olyasmi is, hogyha nem megfelelően használod az értékes jegyeket, akkor a végén 2-3 pontot levonnak. Nyugi, én is szenvedek vele :)

Mondjuk ha belegondolsz, akkor grammnál, vagy köbcentinél nincs igazán értelme ilyen pontossággal megadni, mert úgysem lehet kimérni (de ez már csak gyakorlati szempont).

2012. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát ez az:S Szinte soha nem PONT úgy adom meg a végeredményt, ahogy a megoldókulcsban van. A 3 tizedesjegy pontosságot betartom. Azt szokta mindig kiemelni, hogy 3 ztizedesjegy pontossággal add meg a végeredményt. Az stimmmel. Most ha képesek pár ezred miatt pontot levonni, akkor csesszék meg:)
2012. ápr. 10. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon számít a kerekítés figyelj erre oda! Én ősszel írtam emelt kémiát. Az a lényeg hogy ahogyan a feladat szövegében szereplő adatok vannak kerekítve, olyan pontossággal kell neked is a végeredményedet megadni! Pl.: feladatban az van hogy 151,4 cm3, 12,34 g/cm3. Ezekben láthatod hogy 4 számjegyes a megoldás, tehát neked is 4 számjegyesre kell kerekítened, a te példáddal: 14,26 g. Remélem érthető voltam:)
2012. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
középsuliba ezért nem fognak pontot levonni. egyetemen viszont igen. gondolj bele, ha a megadott adatokból egyik 1, másik 2 harmadik 3 tizedesjegy pontossággal van megadva. te végigszámolod a dolgot, kijön mondjuk 5 tizedesjegynyire a végeredmény. neked válszba annyi értékes jegyet kell írnod, mint ami a legpontatlanabb adat volt (esetleg +1). mert az a pontos eredmény, azt kellene kimérned a laborba. persze ha mondjuk fizkémről van szó, ott alapból csak 1 tizedesjegynyire szokás mindig, mert úgyse lehetne pontosabban bemérni a valóságban.
2012. ápr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hú köszönöm, most sokat segítettetek:) Ezt nekem eddig senki nem mondta:S
2012. ápr. 12. 16:04
 6/6 anonim válasza:
Középsuliban is simán levonhatnak... legalább is nálunk úgy van. Villányi Attila a kémiatanárom :D
2012. szept. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!