Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezeket megtanulni?

Hogy lehet ezeket megtanulni?

Figyelt kérdés
Most érettségizek és az irodalom egyszerűen szörnyen megy! Arról van szó hogy 20 tétel van, 20 életrajz. HOgy jegyezzem meg hogy ki mikor született és hol, mikor hova járt iskolába ki volt a felesége stb... Mi van ha összekeverem?
2009. jún. 18. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem a tanàrok sugtàk le! :)

Amugy ezt màr rég megkellett volna tanulnod! Tudom, én se tettem, sajnàlom azota is! Talàn, ha leûlsz s ugy olvasod a tételt mintha hu de mennyire érdekelne, megragadnak dolgok! A töri igy ragadt meg, persze nem mind, s miért ne azt huztam volna amit nem tudtam! :) De sokat segitettek a tanàrok, ne stresszelj!

2009. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a most? Mennyi idő múlva? Azt javaslom, a hátralévő időben olvasd el a tételeket sorban, sokszor egymás után - célszerű hangosan is, nekem úgy jobban megmarad a fejemben. Ha még van rá idő, rövidített vázlatokat is készíthetsz magadnak belőle (de csak ha tényleg van rá idő, mert az írás sokat elvesz). Ha már sokszor elolvastad őket, próbáld meg magadnak felmondani.

Ha a vizsgán összekevered, egyszerűen folytasd tovább a tételt, lehet, hogy észre se veszik, ha elég folyamatosan mondod :) És ne aggódj, menni fog!

2009. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mikor született, benne van a szöveggyűjteményben...:)
2009. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Használhatsz irodalmi atlaszt, abban benne vannak az életrajzok.. Csak gyorsan kezd el abból tanulni, mert a nagy napon nem fogod tudni használni...
2009. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn vagy kedden érettségizek, és köszi a válaszokat!
2009. jún. 18. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom más iskolákban h van, de pl nálunk egyáltalán nem lényeges az életrajz. Max olyat kell tudni, ami kifejezetten kapcsolódik a témához. Pl Babits kései költészeténél annyit mondtam, h beteg volt, és kihatott a költészetére. Max pontos lett...
2009. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sem az életrajzokon volt a hangsúly, hanem a műelemzéseken.
2009. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!