Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek elfogadt...

Van itt olyan, akinek elfogadták úgy a szakdolgozatát, hogy volt benne pár oldal plágium? (másolás)

Figyelt kérdés
...és dobták már vissza valakinek? köszi előre is. :)

2012. ápr. 21. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minden szakdogát átfuttatnak egy rendszeren ami szövegrészleteket és mondatrészeket keres mindenféle adatbázisból. Szóval esélytelen, hogy egy több oldalas plagizált szakdogát ne dobjanak vissza. Lehet, hogy ez pár éve még talán működött de most már sokkal szigorúbban veszik. Még egy bekezdést sem szabad kimásolni. Nem, hogy visszadobják, szigorúbb egyetemeken ki is rugnak.
2012. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
És ha fordítottad mondjuk magyarról németre?
2012. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenhol fegyelmi eljárást von maga után a plagizálás és nagy eséllyel repülsz is az egyetemről.
2012. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A másolás és a plágium nem ugyanaz.

A másolásnál kiveszed az adott szövegrészt, idézőjelbe teszed, ezután hozzáfűzöd a saját gondolataidat és természetesen megjegyzed, hogy ez honnan van, ki írta, mikor.

A plágium az, amikor úgy adod elő, mintha te találtad volna ki az egészet.

2012. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Egy szakdolgozatnál, az újat találna föl aki nem a máséval ötvözi az ő elméletét. Jó is lenne, minden szakdolgozat mögött egy új lenne. Akkor Einsteinek sokasága írná azt meg.

Van az alap táma, hozzá a szakirodalom és a tudás, kreativitás. Sőtt ami érdekes egy újítás. Vagy kutatás.

2012. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
"és ha átfogalmazom kicsit,felcserélem a szórendet?találtam egy nagyon jó forrást tökéletesen le van írva benne minden, kb. 5 oldalt írnék belőle..persze saját szavaimmal...5oldalnál hogy tüntessem fel,h egy forrásból van az egész?egyáltalán lehet ilyet?
2012. ápr. 21. 15:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk a plágium fogalmát: az számít plagizálásnak, ha más szerző gondolatait sajátodként tünteted fel. Nem az a szabályszegés, ha mástól idézel, hanem az, ha nem tünteted fel hivatkozásként. Ha ilyen adódik, jobb egyetemen fuccs a szakdogának és még pénzbüntetést is kiszabnak tudomásom szerint.
2012. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én kicsit átfogqlmazatam meg betettem egy saját felmérést de a többi masolás csak én is a szórendet cseréltem pér mondatot kibővitettem v kihagYtam 4 es lett
2012. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
fogalmazd át totálisan, szinonímákat használj a lehető legtöbb szóra, cseréld összevissza a szórendet és szerkessz bele értelmes mondatokat vagy mondatrészeket
2012. ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
umberto eco: hogyan írjunk szakdolgozatot? megvolt? vagy van még a gyurgyák szerzők és szerkesztők...
2012. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!