Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerző-évszám rendszer vs....

Szerző-évszám rendszer vs. Normális kinézetű szakdoga?

Figyelt kérdés
A suli előírásai szerint szerző-évszám módszert - tehát Gipsz Jakab XY c. 2009-ben megjelent könyve esetén "(Gipsz, 2009)" hivatkozást a megállapítások után - kell alkalmazni, viszont lehet más "elfogadott" módszert is. De mi a teendő ha folyóiratból, vagy olyan könyvből (pl lexikon), netán honlapokról, szervezetek közleményeiből, beszámolóiból idézek, amiknek nincs is szerzője? Egy-másfél soros linkek esetén elég hülyén nézne ki azt beilleszteni. De az is, hogy XY Hírlap, 2007. 08. 12. Ti mit tennétek, leraknátok lábjegyzetbe? Van erre valami általános szabály? Olvastam a "Hogyan írjunk szakdolgozatot" c. könyvet, erről konkrétan nem ír, vagy csak nem emlékszem, nem tudom mert nincs itthon meg.

2012. ápr. 29. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobb a lábjegyzetbe rakni, esetleg rövidítéseket használni, és a rövidítéseket a dolgozat végén "feloldani".
2012. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt egészen jól össze van szedve:

[link]


Személyes véleményem: ha nincs megjelölve a szerző, az átvett tartalmat számoznám és lábjegyzetbe tenném a hivatkozást.

2012. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt olvastam az iskola követelményei közt. De akkor már nem jobban néz ki mindent lábjegyzetbe tenni?

Köszi a válaszokat amúgy, jókat írtatok eddig.

2012. ápr. 30. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül néz ki jobban, de leginkább attól függ, hogy mik a követelmények az adott iskolában. No meg a hagyománytól: természettudományi témakörben aki eltér a bevett normától, az íratlan szabályoktól, annak a dolgozatát leértékelhetik (mondván, hogy még a hivatkozás szabályait sem ismeri). A lábjegyzetes megoldás inkább a bölcsész vonalon dívik.
2012. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!