Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kamaszok, rátok tekintettel...

Kamaszok, rátok tekintettel van otthon a családotok az érettségi miatt?

Figyelt kérdés
A húgom most érettségizik és szomorúan vettem tudomásul, mikor hazajöttem, hogy a szüleink állandóan hangoskodnak, pedig tudják, hogy most extra nehéz lesz bekerülni az egyetemre. Hiába szólok nekik, nem hagyják tanulni, mx hangerőn hallgatnak rádiót, kiabálnak, veszekednek, piszkálják mindenért. 18 körüli gyerekek, titeket hagynak most tanulni?
2012. máj. 1. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve éltem meg az érettségit akkor engem hagytak tanulni, sőt ha úgy volt segítséget is kaptam.

Most a húgomon van a sor szüleim abba tekintettel vannak rá is hagyják tanulni hogy agyilag felfrissüljön persze nem egész nap. És nem adnak neki házimunkát sem meg nem zavarják el mindenért valahová, meg nem hangoskodnak meg semmivel nem zavarják, csak akkor ha életbe vágó dologról van szó. Én húgom nagyon keményen készül a vizsgákra plusz mellette eljár kocogni is meg bármi más, pont azért hogy kicsit kitisztuljon az agya. Nálunk nincs ezzel gond hogy valakit nem hagynak tanulni, sosem volt baj ebből.

2012. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor csak a mi szüleink rendelkeznek 0 empátiával..:-(
2012. máj. 1. 14:31
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Miért te szólsz nekik? Szerintem szóljon a húgod, ha zavarja. Nem mindenkit zavar a hangoskodás a tanulásban.
2012. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most elég nagy butaságot írtál, szerintem alapvető dolog, hogy ha valaki ilyen fontos vizsga előtt áll, akkor a családtagok tekintettel vannak rá, hiszen a jövője függ tőle. Még olyat nem hallottam, hogy valaki állandó zaj mellett kiválóan levizsgázott volna. Nagyon haragszom a szüleimre emiatt..
2012. máj. 1. 14:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk folyamatosan megy a patária, és akkor sem csillapodtak a kedélyek (2 éve érettségiztem). Aztán később, az egyetemen sem lett jobb (pedig ott aztán sokkal komolyabb, nehezebb vizsgák is vannak). Semmire nincsenek tekintettel, akár vizsga előtti este órákig is képesek velem üvöltözni, hogy én vagyok a világ leglustább és legszemetebb "kölyke".

Próbálj meg akkor tanulni, amikor nincsenek otthon, meg próbáld meg kizárni kicsit a külvilágot. Muszáj lesz, az ilyen emberektől ne várj jót...

2012. máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bennünket az egyetem alatt és érettségikor is segítettek a szüleink (3 éve érettségiztem). Szerencsésnek mondhatom magam. Szólj nekik hogy hagyják abba. Nem azt kell elvárni azért hogy lábujjhegyen osonjanak vagy ilyesmi, csak gondolom hogy a szoba környékén ne hangoskodjanak. Mondjuk mellettem halkan szól a tv mert nem tudom miért de nem tudok koncentrálni normálisan ha csend van és úgy kell tanulni. Sok sikert tesódnak :)
2012. máj. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, te írtál butaságot. Ha a húgodat zavarja a dolog, úgyis szól, ne legyél már a szószólója. Mellesleg a 18 körüli GYEREKEK elég erős beszólás.


És az sem igaz, h aki mellett hangoskodnak, az nem tud kitűnőre vizsgázni. Nekem két mostohaöcsém van, ők végigbeszélik-kiabálják-játsszák a délutánt, egy ajtó választ el tőlük, mégis sikerült egyszerre két tárgyból 5-re szigorlatoznom (mindkettő 3 félév anyaga).


Szóval, aki akar, az tud tanulni, aki meg nem, az nem. Én pl. el nem tudnám képzelni, h zene, tv mellett magoljak, unokabátyám simán képes rá.

2012. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem nem hagynak tanulni sohasem a nővérem se aki leérettségizett már és itthon lustálokodik és a szüleim se, jah és nem is szoktak segíteni.
2012. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
azért ne essünk túlzásokba.ez csak érettségi
2012. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A húgom természetesen szólt már, de nem fejezik be, ezért próbáltam én hatni rájuk észérvekkel. Még mindig hatalmas butaságnak tartom, hogy valaki azzal jön, hogy aki akar tanulni, az állandó piszkálás és hangos zajok mellett is tud. Ez teljesen abszurd, már ne haragudj. Egy épphogy 18 éves pedig bőven gyerek még, elnézve ezt a korosztályt.
2012. máj. 1. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!