Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha vki...

X Susy Omega x kérdése:

Mit gondoltok arról, ha vki nem tanul az érettségire?

Figyelt kérdés
sosem tartottam menőnek a ne tanuljunk akciókat, de annyira ezt hallottam minden felől, hogy megmakacsoltam magam, szartam az egészre, aztán holnap ballagás... majd matek:D most mondhatjátok, hogy oké, az én bajom, kukás leszek:D és jogos. de örülnék értelmes válaszoknak is:)

2012. máj. 4. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
érettségivel is lehetsz kukás:)
2012. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanulni kell, tudni kell. Ha ezzel nincs baj, akkor semmi okod az aggodalomra. Ha ezzel baj van, akkor majd tanulsz nyáron pótérettségire, egy évig krumplit sütsz a mekiben, meg szórólapozol, aztán majd meglátod, hogy akarsz-e jobb melót ezeknél.
2012. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azért a helyedben tanulnék, mert 0 pontos(meg 1-2, 5-10,20-30 pontos) érettségivel(meg általában olyannal,ami nem üt meg egy minimális 2-es szintet, nem fognak átengedni, még akkor sem, ha ma már az érettségi alap, és kutyagumira se mész vele a nagybetűs életben.
2012. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ugyan már, a hármasom vígan megvan minden tárgyból:D konkrétan az emelt töri miatt aggódom. egyszerűen képtelen vagyok bemagolni az évszámokat. nem is akarom:D és csak az esszéknél lehet atlaszt használni. az meg mondjuk gyerekjáték:)
2012. máj. 4. 11:23
 5/10 anonim ***** válasza:
öö én sem tanultam most,de magyar kivételével mindenből ötöst akarok írni :D szerintem nincs ezzel semmi baj, nem az utolsó pár nap kell kapkodni
2012. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyan sokan hangoztatják, hogy érettségire nem kell tanulni, csak józan paraszti ész kell, de szerintem ez egyáltalán nem igaz. Mondom ezt úgy, hogy tavaly érettségiztem, tehát tudom, hogy miről beszélek. Egy része valóban olyan, hogy ha van agyad, akkor meg tudod oldani, de nem fogsz ötöst írni, ha nincs meg a megfelelő háttértudás. Én készültem rá becsületesen és meg is lett az eredménye. Töriből pl épp kifogtam azokat a dolgokat, amiket vizsga előtt átnéztem és mindent tudtam. Ha nem néztem volna át akkor valszeg nem tudtam volna. Nyilván ha 4 (vagy 5) éven át szorgalmasan figyeltél, tanultál az azért ad egy biztos alapot, de aki azt mondja, hogy az érettségi csak józan paraszti ésszel megoldható az hazudik. Pláne pl egy nyelvi érettségin elsőnek a nyelvet kéne tudni, ott nem sokra mész logikával. Matek érettségiben meg vannak feladatok, amit csak úgy tudsz megoldani, ha azt előtte már tanultad s begyakoroltad. Aki nem tanul érettségire az vagy nagyon merész vagy nagyon hülye. Ha merész akkor lehet róla feltételezni, hogy eddig a 4 év alatt mindig tanult, sokat nem bukhat a dolgon. Aki viszont a középiskolai évei alatt nem készült rendesen és most is sz@rik bele, az egyszerűen hülye és kész. Elnézést, ha valakit megbántottam, de már volt szerencsém találkozni merész és hülye emberrel is. Aki egyáltalán nem tanult annak nem is sikerült olyan jól az érettségije, amit állítólag józan paraszti ésszel meg lehet oldani... ez azért jelent valamit szerintem.
2012. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
12:30, igazad van, teljesen:)
2012. máj. 4. 14:35
 8/10 anonim ***** válasza:

azt h józan paraszti ész kell hozzá arra szokták mondani h ne bukj meg. szóval akinek megvan a magához való esze és át akar menni az át is fog érettségin.

aki meg figyelt a középsuliban (és általánosban is) végig órákon az simán ír négyest vagy ötöst. (persze itt is kell az a bizonyos ész...)

aki nem tanult soha és hülye is, az biztos h meg fog bukni

2012. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ami fontos, arra négy évet kell tanulni, de ha nem is, akkor is minimum az utolsó kettőt.

Nekem ami fontos volt, arra tavaly szeptemberben kezdtem tanulni. Abból kettő ötösre megvolt tavaly év végén, kettő most lesz meg, e hónapban.


Ami nem fontos, arra pedig úgyis sok akaraterő kell.... Nekem kettő ilyen vagy, egyiktől nagyon félek.



Egyébként - egy 90+ érettségi birtokában - kijelenteném, hogy a mai érettségi egyáltalán nem könnyű! Minden tárgyból láttam már régebbieket!

Az a gond, hogy ha lexikális tudásod van, az nem elég. Kellenek különböző kompetenciák, logika, szövegértés, a dolgok mögé látás, frappáns megfogalmazásra való készség és még sorolhatnám.

Ha ezek nincsenek, csak lexikális tudás, az egy közepes négyesre elég (70 körül).


Nekem őszintén szólva nem jók a képességeim, de tudok szorgalmas lenni. És a szorgalmam segít ki...


Szóval tudom miről beszélek, szerintem nem könnyű.

2012. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, én bizony a legtöbb tárgyból nem tanultam, mivel 2 idegennyelvből tanultam tovább (7 éve érettségiztem), és azokból alapjáraton meg volt az 5ös, így biztos volt a főiskolai hely. Történelmet szerettem, így azt tanultam, magyart sikeresen megutáltatták velem az évek folyamán, így azt ki sem nyitottam, matek pedig reménytelen volt.


Az érettségi jegyeim végül igen érdekesen alakultak: magyarból 5öst kaptam (mind írásbelin, mind szóbelin igazából fingom nem volt a tételről, szöveggyűjtemény, és józan paraszti ésszel oldottam meg).

Matekból meg lett a 2es (mai napig nem értem hogyan, én is, tanáraim is azt vártuk, h majd szóbelizek, és ott lesz majd csak meg a 2es, ehhez képest az írásbelin már sikerült kiszenvedni).

És jött a történelem szóbeli (annak idején töriből nem volt írásbeli), amire kifejezetten sokat készültem, a gimnáziumban végig 5ös voltam belőle, ráadásul remek tételt is húztam (Egyiptom, folyamközi civilizációk), amit közvetlenül a feleletem előtt olvastam át, és totál beégtem... Éppen hogy s*ggen csúszva volt meg a 3as.


Na ezekre az eredményekre varrjatok gombot...

2012. máj. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!