Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezeket be lehet vinni majd a...

Ezeket be lehet vinni majd a magyar írásbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Magyar Értelmező Kéziszótár (akadémia kiadó) A Magyar helyesírás szabályai (Tizenegyedik kiadás, zöld színű)
2012. máj. 4. 22:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hát mivel szinte semmit sem tudok, és senki sem tud segíteni, nem tudok szöveget alkotni, max egy olyan másfél oldalban de több nem megy nekem, 3 oldalt nem tudok. És estis tagozatra járok (nappali rendszerűbe) nem 4 év volt a felkészülési idő hanem 1 év. És 1 év alatt lehetetlen az ilyen nehéz feladatokat begyakorolni, főleg úgy hogy még mást is kell tanulni. Szerintem azok mondják hogy könnyű volt az érettségi aki végig járt nappaliban gimnáziumban 4 évet és ott mindent részleetsen nagyából elmagyaráztak. Viszont nekem nem. És szeretnék én is egy kis sikerélményt. PÉládul ha kapsz egy idegen költőt meg hozzá a novelláját, akkor ha nem tudod a költőnek az életrajzát, akkor nem tudsz 3 oldalt irni, ha nem tudott hogy miket alkotott, milyen formában. Péládul ha tavaly érettségiztem volna akkor a Móricz Zsigmondot tudtam volna, mert az egy imsert költő, de például Gelléri Andor Endréről még életemben nem hallottam. És úgy már nehéz csalás nélkül megírni.
2012. máj. 5. 19:39
 12/12 anonim ***** válasza:

"PÉládul ha kapsz egy idegen költőt meg hozzá a novelláját, akkor ha nem tudod a költőnek az életrajzát, akkor nem tudsz 3 oldalt irni, ha nem tudott hogy miket alkotott, milyen formában."


Röviden: de.


Hosszabban: a költők verseket írnak, a novellákat az írók. És igen, a novella önmagáért beszél, akkor is, ha semmit nem tud az ember az írója életrajzáról. Ha a novellát adják fel, akkor a novelláról kell írni, nem az íróról, sőt nem is ér semmit, ha összehordod az író életrajzát. Az a szóbelire való.

Mondd inkább azt, hogy te nem tudsz írni, én igen. :-)

2012. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!