Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelem érettségin...

A történelem érettségin egyetemes történelemnél rövid esszében milyen téma lesz szerinted?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírok mindent megtanulni, így csak pár egyetemes történelmet akarok. Szerintetek mi lehet valószínű idén?
2012. máj. 4. 23:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bármi ami benne van a tananyagban és nem túl egyszerű , nem valószínű hogy az ősközösségekről kell majd írni. Sajnos ez ilyen, vagy olyan lesz amit tudsz , vagy impróznod kell majd. Tudom nem túl megnyugtató de ez van. Ja, és egy kalappal. :)
2012. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tavaly emelten elég változatos volt a felhozatal: volt az iszlám vallásról és annak térhódításáról, az ENSZ-szel kapcsolatban is volt vmi, amikor függetlennél váltak a gyarmatok a 2. vh után vagy vmi hasonló... igazából bármit belerakhatnak, nekem mindig azt mondták, hogy a szóbeli tételek alapján rakják össze az esszéfeladatokat. Én ezt nem így tapasztaltam, de sebaj:D Ha középszinten írsz akkor vicc a töri érettségi, ott az atlasz a teszt részénél is, szóval gyerekjáték. Emelten már kicsit keményebb, de ott is voltak olyanok feladatok, hogy csak pislogtam: ez most tényleg emelt szintes feladat? Esszéknél meg atlasz, ha minden kötél szakad, válassz olyat amihez jó térkép van és jó források, abból ki lehet sok mindent írni:)
2012. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
művtöri eddig szinte mindig volt. egy kis barokk,egy kis szecesszió.. én ezekből felkészülök mindenképp :)
2012. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindig van valami a kereszténységgel kapcsolatban. Művtöri is valószínű, esetleg Spárta, Athén társadalma/berendezkedése. Ezek a legvalószínűbbek.
2012. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A válaszom középszintre vonatkozik.

Az egyik egyetemes történelmi esszé mindig az érettségi követelmény ( [link] 1., 2. vagy 4. témakörére vonatkozik. Ez azt jelenti, hogy van egy feladat az ókor, középkor vagy kora újkor részekből, és van egy 19. vagy 20. századra vonatkozó feladat (6. vagy 8. témakör -- a 11. témakörből még soha nem volt esszé középszinten). Összegyűjtöttem, és a legvalószínűbb a kora újkori feladat, összesen eddig ez a 15 érettségi időszakban 3-szor fordult elő, és a ciklikusság (2-3 időszakonként váltanak kort általában) miatt is annak kellene következnie -- egyébként 2008 májusában került sor rá utoljára. Tehát szerintem vagy nézd át a kora újkor történelmét, vagy a 19-20. századot. A kora újkor nyilván rövidebb, hiszen csak 4 résztéma, nyilván ez is az oka, hogy viszonylag kevesebbszer szerepeltetik. Ha kevés időd van csak, akkor ezt ajánlom, viszont nyilván nem 100%, hogy ebből fognak kérdezni. A 6. vagy 8. témakörből viszont garantáltan lesz egy feladat, ez összesen 13 résztéma, tehát jóval hosszabb anyag, de ha átnézed biztos, hogy nem lesz gond az egyetemes történelmi esszé megírásával. Az előző két érettségi időszakban a 8. témakörből volt kérdés, így a 6. témakör (19. század) sanszosabb, főleg, hogy egymás után háromszor egyszer sem volt sem a 6., sem a 8. témakör.

2012. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is így kombináltam, mint az utolsó. De megnéztem és eddig egyetemes történelemnél talán 2x (ókori görög hitvallás) volt ugyanaz, tehát nem igen szokták ugyanazt kérdezni, vagyis ha azokat az 1. 2. és 4. témakörből kihúzom már jelentősebben kevesebbet kell megtanulnom.:)
2012. máj. 5. 18:15
 7/15 anonim ***** válasza:

17:59

Nincs valami tipped emeltre? :D

2012. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs, én középszinten érettségizek most történelemből. A következtetéseimet úgy vontam le, hogy egy excel-táblában összegyűjtöttem milyen témakörök és résztémakörök szerepeltek eddig, te is megteheted ugyanezt emelt szinttel.
2012. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Neki is álltam, de pár érettségi után rájöttem, hogy olyan sokféle képen variálhatják, hogy úgysem tudom már ennyi idő alatt még egyszer átismételni.
2012. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként annyi idő alatt, amíg kikombináltátok, bőven át lehetett volna nézni egy témát:D Nem kell rágörcsölni, úgy sem tudjátok kitalálni mi lesz. Habár egy esetben megértem, ha görcsöltök... ha eddig nem foglalkoztatok vele és 5 nappal előtte álltok neki...
2012. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!