Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem esszéket meg lehet...

Történelem esszéket meg lehet írni háttértudás nélkül úgy, hogy csak a forrásra és az atlaszra hagyatkozok?

Figyelt kérdés

2012. máj. 5. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamit így is írhatsz, és ha szerencséd van, pár pontot is kapsz rá.
2012. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a válasz az, hogy nem lehet úgy jó esszét írni!?
2012. máj. 5. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
hát azért kell a háttértudás, de má tökmind1 pár nap van hátra nem tudod betanulni a 3 törikönyvet egyszerre :D
2012. máj. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg az égvilágon semmi háttértudásod sincs, akkor nem.

Ha azért van vmi alap fogalmad a dolgokról, akkor max pontosat is.

2012. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából össze lehet szedni, én nem olvastam el a könyveket, adattárat elolvastam és nagyjából emlékszem a dolgokra. Nézd meg az előző évi esszék megoldókulcsában minek kell szerepelnie. Ismétlik önmagukat...
2012. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem sincs háttértudásom mégis ugyvagyok vele hoyg meglehet írni.szinte cak a forrást kell átkölteni.... vagyis nagyon remélem :S

am a megoldókulcsban semmi sincs......

2012. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne alapozzatok a forrásra mert aki nálunk próbaérettségin csak a forrást írta le átköltve az mind 0 pontot kapott az esszére.
2012. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én magyarból emelteztem ma, szóval semmi másra nem tanultam. Töriből a kidolgozott szóbeli tételeinket tanulom meg, tavaly kellett történelemből vizsgáznunk, azokat átnézem, meg még bnőm tavalyi szóbeli tételeit. Azok átfogják az esszétémákat, háttértudásnak esszéhez pedig bőven elég. A feladatlapot úgyis meg lehet írni 90%-ra IQ-ból meg atlasszal. Ha meg kicsit is tanultál a 4 év alatt, akkor 80%ra meg tudod írni az egészet. Ismerősöm tavaly azt se tudta mi kell 56-hoz, és max pontos esszét írt. Jó mondjuk a tavalyi érettségiről ne beszéljünk mert az vicc... most meg kéne tanulni, mert sokatoktól hallottam, hogy a magyar közép nem volt annyira könnyű, legalábbis meglepetésként ért titeket néhány feladat. Aztán ki tudja melyikekre terjed még ez át. Elvileg vannak ilyen összefüggések, ha a magyar nehéz akkor a matek könnyű lesz... de én erről nem tudok nyilatkozni, nekem az emelt így is úgyis nehéz volt :D
2012. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A megoldókulcsban vannak fogalmak és események amiket jó, ha szerepeltetsz. Ennél többet nem nagyon tudsz készülni. Szóbeli tételek meg kútfej és IQ, ennyi...


Hajrá nekünk, én alig tanultam rá...

2012. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
En se nagyon..max ami ev kozbe ragadt ram...de toribol mindig 2-3as voltam...vagy vmikor epp 2-es....ez a tantargy a remalmom.
2012. máj. 8. 22:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!