Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőfokú szakképzésnél is...

Felsőfokú szakképzésnél is ugyanannyi a felvételi ponthatár, mint egy diplomás képzésnél, vagyis 240 pont?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
"Diplomásnál" sem 240 a felvételi ponthatár. Te szerintem a minimumra gondoltál. Azt viszont nem tudom, hogy megegyezik-e. De miért érdekel a minimum ? Inkább a választott szaknak az előző évi ponthatárait nézd.
2012. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az egész felsőoktatásba a minimum ponthatár a 240. vagyis a felsőfokú szakképzéseknél is.
2012. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen a minimum ponthatárra gondoltam. Csak azért kérdeztem mert most láttam, hogy a gyöngyösi főiskolán a felsőfokú szakképzésre már 140 ponttól felvételt nyerhet valaki és kíváncsi voltam, hogy ez más felsőoktatási intézményeknél is így van-e, vagy csak Gyöngyösön. Én Egerbe jelentkeztem és reménykedtem benne, hogy nem csak egy iskolánál van így. Néztem a tavalyi ponthatárt is és a szakra amire jelentkeztem 192 pont volt a minimum, ahhoz képest a 240 pont már elég nagy emelés.
2012. máj. 6. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem, a felsőfokú szakképzésre továbbra is 140 pont a jogszabályi minimum ponthatár, ez itt is le van írva: [link]
2012. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszönöm. Pont egy ilyen tájékoztatót kerestem de nem találtam :S
2012. máj. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!