Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a legjobban fizető...

Melyek a legjobban fizető szakmák?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy amit szívesen csinálsz, mert semmi olyan elképzelésem nincs, amit kimondottan szívesen csinálnék, ugyanakkor olyan terület se, amit kifejezettem nem szeretnék.

És ha tudjátok írjátok hozzá azt is, hogy kb. mennyi az átlagkeresetük. Meg hogy mit érdemes elvégezni, tehát hogy melyik szakma amelyik nem túl telített.


2009. jún. 24. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyébként lány vagyok, de nem csak a kifejezetten női munkák érdekelnek, minden lehetőségre nyitott vagyok. Egyedül orvosira nem szeretnék menni. A többi mind érdekel.

Humán és reál tárgyakból ugyanolyan jó vagyok (mintha átkapcsolna az agyam) :)

2009. jún. 24. 11:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. jún. 24. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
a lottónyertes szakmával nagyon sokat kereshetsz
2009. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy a vadászpilóta az. Ebben az esetben te ezt tanulod meg, holott két nap után rájössz, hogy semmi tehetséged és kedved nincsen. Egész életedben stresszelni fogsz, utálod a munkádat, ami mellett családod sem lesz, de jól keresel?
2009. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De a kérdést feltehetjük fordítva is. Ott állok 18 évesen, és még ötletem sincs, hogy mihez kezdjek az életemmel, de miután muszáj valamit, találomra rábökök egy pályára (mert mint említettem a kérdésben, semmihez nincs konkrét kedvem, tehetségem pedig többmindenhez, de kiemelkedően semmihez).

Szóval elvégzek egy egyetemet/főiskolát/tanulok egy szakmát. És akkor mi a biztosíték arra, hogy így szeretni fogom a munkám? Semmi. Plána ha még rosszul is keresek.

Én egyértelműnek gondltam (belátom tévedtem, nem egyértelmű), hogy ha pl. allergiás vagyok az állatszőrre, akkor nem megyek állatorvosnak, mégha az (lenne) a világ legjobban fizető állasa sem. A példa tetszés szerint behelyettesíthető más tényezőkkel is.

De mindamellett úgy gondolom, hogy ha már semmihez nincs kifejezetten kedvem, akkor legalább keressek jól (és elhitetik/elhitetitek, hogy olyan pályát fogok választani, aminél legalább az esélye megvan annak, hogy ha élvezni nem is, de utállni nem fogom). Aki érdembeli választ adott, annak köszönöm. Bár direkt kértem a kérdésben, hogy efféle válaszadók kíméljenek, de mindegy. Avval semmi baj nincs, ha nem értünk egyet, csak néha bele lehetne gondolni mások helyzetébe is. Én itt elsősorban tanácsot kértem, hogy mások a tapasztalataik, információik alapján mit ajánlanak, és számomra fontos az is, hogy jól keressek. Nem az elsődleges, de fontos szempont. Ennek függvényében (remélem így érthetőbb most már) újra felteszem a kérdést:

Mit tanácsoltok, milyen pályát válasszak, lehetőleg magas kereseti lehetőséggel?

2009. jún. 26. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha teljesen mindegy mit csinálsz és a lényeg a pénz, én politikusnak mennék. Felveszik sokszor a 5-800 ezres fizetést és mindezért mit is csinálnak???
2009. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!