Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a kis érettségi...

Mi értelme van a kis érettséginek?

Figyelt kérdés
csak lerontja az év végi osztályzatot....
2012. máj. 6. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felkészít az érettségi helyzetre, hogy majd mikor akkor oda bemész, már ne ijedj meg annyira, szóval legyen ismerős a szituáció.
2012. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
bezony, ez igy igaz!
2012. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok értelme van. Nálunk is volt és nem készített fel. Más volt a feladat, más a javítási mód és nagyon más a szóbeli.
2012. máj. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk csak irodalomból, töriből és németből lesz szóbeli kisérettségi. Én személy szerint örülök neki.

Magyarból ha felelnem kell is baromira parázok, nem még ha érettségizek majd. Ezért szerintem tök jó, hogy lesz egy úgymond vizsgahelyzet, megismerjük, hogy milyen az, amikor éles helyzetben egy adott témáról kell 10 percben választékosan, gondolatainkat összeszedve beszélni.


Nálunk irodalomból 3 vagy 4 jegyet fog érni a kisérettségire kapott jegy, tehát valóban nagyban befolyásolja majd az év végi jegyet, de azt gondolom, hogy aki annyira hülye, hogy nem tanulja meg azt a 10 tételt legalább egy 3-asra (az összes tétel megtanulható min. 3-asra), az meg is érdemli, hogy lerontja az év végi osztályztatot.

Bár nekem az a tapasztalatom, hogy aki évközben tanul rendszeresen, alapból jó tanuló, annak nem olyan nehéz a kisérettségire felkészülni, hiszen amikor újra előveszi a tételeket ismerős már, és párszor átolvassa és nagyjából tudja is. Aki meg 3 éve lesz*rja a tanulást, az most meg fogja túlzásba vinni és meg is érdemli, hogy lerontsa az év végi jegyeit.


Én azt sajnálom, hogy matekból nem írunk konkrétan kisérettségit. Bár elég jól haladtunk a matekkal idén, úgyhogy mostanában érettségi feladatokat szoktunk megcsinálni önállóan órán, és azt javítjuk ki. Valamilyen szinten ez is hasonlít a kisérettségire, hiszen ha valaki becsületesen megírja a legjobb tudása szerint, az reális képet kaphat arról, hogy milyen szinten van.

17/L

2012. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 6. és 8. végén volt kisérettségi az érettségi tárgyakból és nyelvből (van 4, 6 és 8 osztályos gimi nálunk).

10. végén kémia, földrajz kilépő, 11. végén fizika kilépő.

Az utóbbiakat a tanárok próbálták megkönnyíteni.

Én pl. kémiából hülye vagyok, keveset tanultam és nem puskáztam - így lett 3-as. A tanár az egész feladatlapot legyakorolta velünk előtte - ill. egy picivel többet.

A fizika le volt egyszerűsítve és az érettségi ponthatárok voltak érvényesek - nekem 5-ös lett.

Földrajzból meg valamelyik régebbi érettségi - ezt tudtuk előre - volt és annak a könnyebb feladatai. Nekem 4-es lett, pedig mind igaz, amit a kémiához írtam.

Szóval a tanárok ott könnyítettek, ahol tudtak.


Amúgy minden vizsga ad egy bizonyos vizsgarutint, ez valóban így van! A kisérettségik, a nyelvvizsga, ECDL, versenyek, előrehozott érettségi, minden.

2012. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem sok, szerintem. Nálunk 6.-ban van töriből meg irodalomból szóbeli, a gimibe ahova megyek (6 osztályos) ott meg 8.-ban meg 10.-ben is.
2012. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!