Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A barátommal 3 hete vagyunk együtt. Ő egy évvel fiatalabb nálam. Kb. 3 napja kiderült, hogy gondjai vannak az iskolával nem is kicsit. Azt eddig is tudtam, hogy néhány tantárgyból bukásra áll. De azt nem, hogy nemsokára a második fegyelmi tárgyalása lesz. Nagyon meglepett a hír. Lehet, hogy kirúgják az iskolából és ráadásul lehet, hogy meg is bukik. Az én tanulmányi átlagom 4-es körül mozog. Nem szeretnék miatta szégyenkezni, de viszont elhagyni sem akarom mert szeretem. Mondtam neki, hogy mindenben mellette állok ha bármi van nyugodtan hívhat. Elmesélte, hogy több féle betegsége is van, dixlexiás figyelemzavaros. Ezért neki jóval nehezebben megy a tanulás mint másoknak. Azt szeretném kéri, hogy aki tud bármilyen módszert amivel segíteni tudnék neki az írjon nagyon fontos. Előre is köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 7. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel nem értek a figyelemzavarhoz, dixlexiához stb.-hez ilyen szempontból nem tudok tanácsot adni.


A legfontosabb azonban az, hogy miért lesz a második fegyelmi tárgyalása? Saját magának okozza a fegyelmit, a bukást olyanokkal pl. hogy nem jár be, ellóg stb. vagy a figyelemzavarnak, egyéb betegségnek, ami miatt akár sokat hiányzik tudható be?!

Akar változtatni ezen?

A lényeg, hogy támogasd mindenben! Legyél vele türelmes, segíts neki a tanulásban, érezze, hogy támogatod és segíted, ez nagyon fontos!

De ez is akkor fog működni, ha szeretne változtatni ezen az egészen.

2012. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igazából itt az a gond hogy a tanárokkal szemben tiszteletlen beszólogat a többieknek stb.

én mindenképp mellette állok és segítek neki mindenben

2012. máj. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!