Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen iskola a gazdasszony...

Milyen iskola a gazdasszony képző? Mire való, vagy hogy lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Mert én valahogy úgy képzelem el, hogy megtanítanak mosni, főzni, vásárolni, tehát olyasmire, amit az embernek amúgy is meg kell tanulni, és nem hiszem, hogy ezért bárkit is megfizetnek. Akkor miért van ilyen suli? Vagy ennek mi a lényege? Lehet, hogy ez nem is igazán iskola, hanem valami tanfolyam olyan nőknek, akik mondjuk nem tudnak főzni és javítani szeretnének a tudásukon? Vagy hogy van ez?
2008. ápr. 21. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a gazdasszonynak semmi köze a házi asszonyhoz.

amit te leírtál az a háziasszony, vagy háztartásbeli.


a gazdasszony aki gazdaságban dolgozik. állatokat gondoz, növényeket termeszt. egy gazdasszonynak tudnia kell mindent a házi állatokról, pl szaporodásukról, betegségeikröl, élelmezéseikröl, a nö´vényekkel meg tisztában kell lennie mikor melyik az idény, milyen talajban nöl...

el lehet vele helyezkedni gazdaságokban, ákár állattenyésztésben, növénytermesztésben, kertésznek, virágosnak...


az én nagyszüleimnek annak idején több hektár földjük és sok sok állatuk volt.(a komunizmusig) és igen jól éltek belöle, mindenük megvolt, szölészetük... rengeteg munka, komoly tudás. pl elég nagy felelöség teheneket tartani, lovakat tartani, búzát termelni... szóval az én nagyanyám gazdasszony volt vagy paraszt asszony.

2008. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért a gazdasszonyképzőt ne keverjük az agrárszakokkal... Mert a betegségek, az élelmezés már inkább agrármérnöki szintű tudást jelent.

A gazdasszonyképző a gazdaság számára nevel "betanított munkást". Pl. fejőnőket.

Csúnyán mondva a gazdasszonyképző az az iskola, ahova a tankötelezett korú ifjúk járnak. Csak azért mert kell, és másmilyen iskolába nem jutnak be. Bármennyire "fújnak ezért rám", ez így van. "Önként" senki nem választja ez a formát manapság.


Mindettől függetlenül szükség van erre is, hiszen a kiszolgálószemélyzetet is oktatni kell, mert ha nincsenek a megfelelő tudás birtokában, akkor bizony hiába lenne kit kiszolgálni, ha nem értenének hozzá.

2008. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
51%
Egy ismerősöm odajárt.Főzni tanultak,gépírást,varrást,stb...Állatokról nem mesélt.
2008. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én elvégeztem még anno Szegeden a kilencvenes években. 2 éves volt. Főzés, szabás-varrás, kézimunka, egészségügy, számtech, kertészkedés, plusz elméleti oktatás. Úgy volt hogy reggel nyolcra mentünk, délig gyakorlat, majd egy óra ebédszünet következett, utána, délután pedig kezdődött az elmélet. Öt óráig voltunk ott. Az rossz volt mikor épp konyhás hetünk volt, és nem maradt időnk pihenni az elméleti órák előtt. Volt A, B, és C csoport, 10-10-10 fő, minden héten mást kellett csinálni. 1 hét konyha, 1 hét mezgőzadasági munka (ásás, kapálás, metszés, vetés....etc... volt amikor a szőregi kertészetben voltunk gyakorlaton szegfűt hálózni, sziklakertet építeni stb...) és 1 hét vegyes, ebben volt az szabás-varrás (hétfőn és pénteken), egészségügy (szerdán), a kézimunka (kedden) a számtech (pedig csütörtökön). Az elméletnél lehetett két nyelv közül választani, német és szerb.. de szerintem azóta szerbet felváltotta az angol. Az elméleti tantárgyak pedig: német vagy szerb nyelv, szakmai számítások, neveléselmélet (alap óvónőképzés), anyanyelv és kommunikáció, ének-zene, egészségügyi ismeretek, családellátó, biokertészet, disznövénytermesztés, növényvédelem, számítástechnika, kertgazdálkodás, élelmiszeripari anyagismeretek és testnevelés. - Elméletileg alap szinten mindenben amit tanultál, el tudsz helyezkedni, mert papírt kapsz róla. Jönnek vizsgáztatni - főzésből, kertészetből, szabás-varrásból, neveléselméletből, egészségügyből.... Én virágkötő lettem, igaz, még mellette elvégeztem egy tanfolyamot is. Kb ennyi volna... Szakiskolai bizonyítványt adott anno.
2011. aug. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!