Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyire tudott iskola...

Ki mennyire tudott iskola elvégzése után elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

A probléma a következő (és hosszú is)


Van egy érettségim, és egy angol nyelvvizsgám.

2007-ben, az érettségi után elvégeztem egy Logisztikai ügyintéző OKJ-s képzést, nappali tagozaton.

Nem tudtam elhelyezkedni, ezért tovább mentem. Elvégeztem egy másik 2 éves képzést: Gyógyszertári asszisztens, szintén OKJ. (2 hete végeztem)


Most itt vagyok két OKJ-vel, érettségivel, nyelvvizsgával: munka nélkül.


Minden patikába elmentem, személyesen érdeklődtem, de nincs üresedés. Mivel pályakezdő vagyok, örülhetek, ha dolgozni tudok, ezért úgy vagyok vele, hogy szinte tényleg bármit elvállalok, csak tudjak már dolgozni, pénzt keresni.


Semmi lehetőség nincs, regisztráltam a munkaügyi központban.

Láttam egy képzést ott, megkérdeztem, hogy mi a módja a jelentkezésnek, közölte a nő, hogy túlképzett vagyok, nem kerülök be. Hát nagyon köszönöm.


Más is ilyen nehezen tud elhelyezkedni?

Jelenleg úgy érzem, hogy semmi esélyem arra, hogy belátható időn belül dolgozni tudjak, pedig még éjszakai műszakot is vállalnék, csak legyen valami.


Múltkor feladtam egy hirdetést, a megjelenés napján 1 db hívásom volt, hogy erotikus telefonos munka. Mondtam, hogy köszönöm, de ez nem érdekel, mire megkaptam, hogy örüljek, hogy egyáltalán ezt kapom....


2011. júl. 5. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha most lehet panaszkodni... Több diplomám van, mind gazdasági, kettő Corvinus-os, az egyiket frissen szereztem. Két nyelven beszélek felsőfokon. 8 év gyakorlat pénzintézetnél. Cirka 1 hónapja keresek aktívan állást. Találgassatok, hány visszajelzést kaptam, ill. hány interjún voltam?

Segítek: 0!

No comment, ehhez kötélidegek és még több kitartás kell kell...

2011. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen fordítva vagyok..Ha Lenne nyelvtudásom már rég lenne munkám,így kénytelen vagyok részmunkaidővel beérni..Mit nem adnék egy jó kis angol tudásért,annyi melóm lehetne amennyit nem akarnék..

<angliai lakos>

2011. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: lehet panaszkodni:):)

Nekem az egyetlen kilátásban lévő meló óvódába dadus...

Megpályáztam, 4 órás, nem sok, de több, mint a semmi.

2011. júl. 5. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is két hete végeztem gyógyszertári asszisztensként. Nekem ez az első szakmám, még majd szeretném a szakasszisztensit is, és nekem is van mellé egy angol közép nyelvvizsgám.


Nálam is sajnos ugyanez a helyzet, hogy bárhova bementem, oké elvették az önéletrajzom, hogy ha majd lesz valami akkor hívnak máshol meg már rögtön rávágták, hogy telítve vannak. Ja és akkor még az egyik helyen azt is mondták, hogy úgymond már ez a végzettség semmit sem ér... Nagyon örültem neki, de nem adom fel =). Holnap megyek el abba a gyógyszertárba ahol voltam gyakorlaton, hátha, legalább csak a nyári szabadságolások idejére is...


Próbálkozz még a kamaránál, hogy otthagyod az önéletrajzod, vagy valamelyik gyógyszergyárnál.

2011. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás vagyok, OKJ képzésben is szereztem egyéb szakmát.

Idegen nyelven beszélek. Egyéb nem szokványos engedélyekkel is rendelkezem. Szakmai gyakorlatom 5 év.


5 helyből 1-től szóltak vissza - NEMleges válasszal.

Máshonnan még csak válaszra sem méltattak.


Állás alig van hirdetve.


Külföld az egyetlen hely amiben reménykedhetem, de ott sem sűrűn keresik az én szakmám.

2011. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3.

Hol végeztél?

2011. júl. 5. 15:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én három hónapja keresek állást, eddig valamennyi olyan állásajánlatot megpályáztam, amelyhez megfelelő végzettségem van. Voltam interjúkon is, de eddig semmi. Pedig korrekt, fényképes önéletrajzzal és kísérőlevelet küldtem mindig, és nem akarok nagyképűsködni, de azért értelmi fogyatékos sem vagyok, tehát ez sem játszhat közben. :D De érdekes, hogy néhány helyre még elbeszélgetni sem hívtak be (a visszajelzés hiányáról már nem is beszélek), pedig tényleg minden leírtam magamról és semmiben sem hazudtam, minden kritériumnak megfeleltem. Nagyon el vannak a munkáltatók szállva. Irreálisan tudnak követelni egy koszlott kis állásnál is, de szinte már azon megsértődnek, ha nem ingyen mégy el rabszolgamunkára. Reménytelen hely ez az ország... Szóval senkinek sem könnyű, főleg ott, ahol idióta HR-esek is döntenek.
2011. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az irrealitásról jutott eszembe, a minap láttam egy hirdetést, ahol egy asszisztensi álláshoz MBA diplomát kértek! Igaz nem volt követelmény, "csak" előny. Nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek.
2011. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:13

Az igazság az,hogy ez köszönhető a túlképzésnek..Mindenki egyetemre megy,és ezért a cégek is tudnak válogatni..Már ők sem érik be a legkevesebbel..Én már azon sem csodálkoznék ha egy sima gépírónői állásra diplomát,és minimum 5 nyelvvizsgát várnak el..

Magyarország most jut abba a helyzetbe ahol Anglia volt 10-20 éve..Túl sok diplomás,túlképzett ember van,és ezért egyre többen feleslegessé válnak..(sajnos)

Én nekem nincs diplomám..Amikor én voltam fiatal még nehéz volt egy egyetemre bejutni,akkor még az ember felnézett egy diplomásra,sőt két kézzel kaptak utána a vállaltok,cégek..Nekem se diplomám,se nyelvvizsgám,mégis dolgozom a szakmámban..Sosem aggódom,hogy nem lesz munkám.

Én nagyon sajnálom azokat akik fiatalok,és rádöbbenek,hogy semmit nem ér a papírjuk..nem az ő hibájuk,hanem a rendszer hibája..Boldog-boldogtalan megszerzi a diplomáját..aminek az értéke minimális..

2011. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok =). Debrecenbe végeztem.
2011. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!