Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A biológia emelt szintű...

A biológia emelt szintű érettséginek lesz a neten nem hivatalos megoldókulcsa?

Figyelt kérdés

Ha igen, hol?

Vagy az csak a középszintűnek szokott lenni?



2012. máj. 15. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

ide fogják feltenni állítólag csak holnap reggel:/ Ha megkérdezhetem te annál a feladatnál, ahol a kislány napi 4-5 liter vizelete ürített mit írtál, amikor az volt a kérdés, hogy milyen volt a vizelete amikor nem kapott vizet? És melyik hormon felelős a vizeletkiválasztásért(vagy valami ilyesmi) és hogy hol termelődik? Bocsi a sok kérdésért, de ezen gondolkoztam nagyon sokat:)

2012. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :-)

Hmm.. azt hiszem arra a C-t írtam, ami valami olyasmi volt, hogy sűrű, kevés és glükózmentes

A vazopresszin felelős érte, amit a hipotalamusz nagy méretű neuroszekréciós sejtjei termelnek és a hipofízis hátulsó lebenye juttat a vérbe. Te is ezeket írtad?


Szerinted mennyire volt nehéz? Csak én éltem meg nagyon annak?

2012. máj. 15. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Én A választ írtam. Kevés híg glükózmentes vizelet volt azt hiszem. A hormonosat kihagytam..
2012. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen és elég nehéz volt szerintem is:/ Pedig jó lenne egy 80% de szerintem felejtős:/
2012. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy indultam, hogy 80% kéne, de ezek után... :-/

Te melyik esszét választottad? Nem emlékszel véletlenül, hogy az ökológiásnak mi volt a címe, miről kellett írni? Csak mert én a másikat írtam, és már el is felejtettem, hogy mi lett volna a másik...

2012. máj. 15. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:
A niche azt hiszem:) Te miket írtál a magzati életes esszében?
2012. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tényleg, köszi :-) Amúgy az tananyag egyáltalán? :-D

Írtam a méhlepény részeit, mikor alakul ki, anyagáramlás van rajta keresztül, az anya véréből még jön kész ellenanyag is, mechanikai védelem is, az anya fertőzését megkaphatja azon keresztül, meg ugye az rh-összeférhetetlenséget leírtam. Meg még biztos írtam valamiket, kb tele lett az a 1,5 oldal. Te?

2012. máj. 15. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
a Húgy Hannásban fix, h a vazopresszin volt a jó megoldás, ne aggódjatok. :)
2012. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a vizelete meg kérlekszépen sűrű volt és glükózmentes
2012. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocs, kóvályoga fejem, na híg volt :D
2012. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!