Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni tanulni?...

Hogy lehet megtanulni tanulni? Van erre módszer?

Figyelt kérdés

Ugyan már rég leéretségiztem,de újra és újra előjön a tanulás téma.

Mert kell az élethez,mondják.

Csak én nem tanultam meg tanulni.(meg valószínű sokan mások is)

Van valamilyen módszer ami rávezeti az embert,hogy könnyebben tudjon tanulni, gyorsabban?

Csak,mert mint ha régeben olvastam volna egy cikket amiben tanulni tanították az emberekt.

A felnőtteket is !

Nyelvtanuláshoz van valamiyen könnyebben elsajátítható módszer?

Nem arra gondolok,hogy veszek néhány cd 50 000-ért.

Vagy ha eddig sem ment akkor nem is érdems foglalkozni vele, eröltetni.

Én így látom. Kutyából nem lesz szalonna.

Mások mást mondanak.



2012. máj. 15. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A mi iskolánkban van tanulás módszertan óra, bár csak a nyelvi előkészítős osztályoknak. Én kifejezetten sajnálom, hogy nincs globálisan, minden osztályban heti egy tanulás módszertan óra. Úgy látom, nagyon sokat segítene a diákoknak, mert ez egy beszélgetős, kicsit lazább óra, mégis nagyon sok hasznos, érdekes dolgot tudhatnánk meg.

Szerintem nagyon érdekes, 1-2x volt már szerencsénk a tanulás módszertanos tanárnőhöz helyettesítés keretén belül és akkor beszélgettünk a tanulásról is.


Van néhány oldal, ami szerintem egész jó, néha én is böngészem, szerintem itt te is találhatsz számodra hasznos információkat:

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk volt tanulás módszertan óránk középsuliban, de az semmit nem ért, nem is vettünk ilyennel kapcsolatos dolgokat
2012. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!