Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Több nyelvet is szeretnék...

Több nyelvet is szeretnék megtanulni? Mi a leghatékonyabb módszer?

Figyelt kérdés
Igazán régóta szemezek a francia nyelvvel, és a japánnal is. Angolul meg az egyetem miatt vagyok hajlandó tanulni. Melyik a jobb módszer? Egyszerre tanuljam mind a három nyelvet napi szinten, vagy inkább feküdjek rá az egyikre, és ha az elég jól megy a következőre és így tovább. Melyik jobb?
2011. aug. 9. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mélyen le kell ülepíteni egy nyelvet ahhoz, hogy az ember tudja, értse és ne felejtse el. Szerintem egyszerre több nyelv tanulásánál nem bírnál kellően belemélyedni egyikbe sem. Én közép és felső fok közé mentem angolból, miután elkezdtem tanulni a németet. Ráadásul úgy tanultam a németet, hogy a szótárat angol-német-ként vezettem és így nagyjából szinten maradt az angol szókincsem és nem lesz majd akkora érvágás egyszer csak visszarázódni.
2011. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a francia-orosz párossal foglalkozom. Angolból már csak a szinten tartás megy. Tehát nem lehetetlen. Ha belefér az idődbe, akkor miért ne?

2011. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztos lehetsz benne: meg lehet tanulni három nyelven egyszerre. Az alapszabály az, hogy MINDEN NAP tanulj, még akkor is, ha az csak egy pár perc.


Egy nap egy nyelvnél többel ne foglalkozz, egy nap egy nyelv. A három közül az egyik biztosan gyengébben fog menni, akkor azzal lehet egy héten többször is foglalkozni. Gyárts szólistákat magadnak, és amint tudsz, beszélgess anyanyelviekkel, ez nagyon fontos! Angolul, franciául és japánul is tudsz itt beszélgetni: [link]

2011. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 10. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt a két nyelvet akarom tanulni:D
2011. aug. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!